Lietuvos kultūros taryba kviečia teikti paraiškas Valstybinės reikšmės renginių ar programų Lietuvoje ir užsienyje finansavimo programos konkursui.
Šiai programai skirtomis lėšomis finansuojami valstybinės reikšmės renginiai skirti iškilių asmenybių, kultūrai ir istorijai svarbių datų paminėjimui bei panašaus pobūdžio renginiai Lietuvoje ir užsienyje. Kasmet Valstybinės reikšmės renginių ar programų sąrašą bei rekomenduojamas pristatyti kultūros ir meno sritis tvirtina kultūros ministras. Šiemet paraiškas kviečiama teikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui (2017 m. vasario 16 d.) ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui (2017 m. kovo 11 d.). Rekomenduojamos šių metų renginių įgyvendinimo kultūros ir meno sritys yra: muzika, literatūra, vizualieji ir scenos menai.
Vertindami pateiktas iniciatyvas, ekspertai vadovausis projekto meninės ir kultūrinės vertės, tautinių mažumų įtraukimo į pilietiškumo ugdymą kriterijais. Be to, bus vertinama projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas, projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai, projekto rėmėjų įsipareigojimai ir projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų Šiai programai bus paskirstyta 150 000 eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
Paraiškos priimamos siunčiant paštu Lietuvos kultūros tarybai adresu Naugarduko g. 10, 01309 Vilnius iki 2017 m. sausio 3 d. (ant voko būtina nurodyti „PARAIŠKA“ ir kultūros programos, pagal kurią teikiate projektą, pavadinimą). Paraiška laikoma pateikta laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data ar paraiškos įteikimo pasiuntiniui data yra ne vėlesnė nei paskutinė paraiškų pateikimo diena.
Paraiškos ir sąmatos formas, Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gaires ir kitus būtinus dokumentus rasite Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje www.ltkt.lt, skiltyje Konkursai.
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys, literatūrologė Gintautė Žemaitytė ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.