Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimus dėl dar dviejų kultūros ir meno programų ir dviejų sričių finansavimo 2017 metais. Finansuoti dar 64 projektai, kuriems paskirstyta 536 000 eurų.
Remdamiesi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejaus šventės koncepcija ir jos tikslais ekspertai įvertino 90 šiai progai skirtai finansavimo programai pateiktų paraiškų. Rengiantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, nutarta finansuoti 23 kultūros ar meno projektus, skirtus šiai tematikai. Projektams paskirstyta 155 300 eurų.
Dar 23 projektai finansuoti humanitarinės literatūros leidybos programoje. Daugiau nei dviejų dešimčių knygų leidybai paskirstyta 127 700 eurų. Kiek daugiau nei pusė finansuotų humanitarinės literatūros leidinių (13 knygų) – verstiniai. Tarp neverstinės autorinės literatūros – mokslinė monografija, straipsnių rinktinė, meno albumas, edukacinė knyga vaikams, keturios autorinės studijos ir du tarpžanriniai leidiniai.
Taip pat paskirtas finansavimas pirmosioms kultūros ir meno sritims – cirko ir tarpdisciplininio meno. Nutarta finansuoti penkis iš septynių pateiktų cirko projektų jiems paskirstant 91 000 eurų. Didžioji finansavimo dalis skirta Menų spaustuvės rengiamam tarptautiniam šiuolaikinio cirko festivaliams, kurie, planuojama, vyks Vilniuje, Kaune ir Nidoje. Taip pat finansuota edukacinė šiuolaikinio cirko programa ir dviejų naujų pasirodymų sukūrimas. Cirko meno projektai vyks trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Tarpdisciplininio meno projektams paskirstyta 162 000 eurų. Nutarta finansuoti tris tęstinius ir dešimt naujų projektų. Visuose finansuotuose projektuose bus naudojamos tradicinėmis tapusios kūrybos pateikimo priemonės: garsas, vaizdas ir judantis vaizdas, o viename iš projektų – ir virtualios realybės efektas. Trijuose ir 13 finansuotų projektų planuojama pasitekti aktyvią mokslo ir meno jungtį. 2017 m. tarpdisciplininio meno projektai vyks Alytuje, Anykščiuose, Druskininkuose, Kartenoje, Klaipėdoje, Neringoje, Šiauliuose ir Vilniuje.
Iš viso šiam finansavimo etapui buvo pateiktos ir užregistruotos 3344 paraiškos, kurias vertina 70 konkurso būdu atrinktų ir į grupes pagal finansavimo sritis ir programas paskirstytų kultūros ir meno ekspertų. Pirmajame 2017 m. finansavimo etape planuojama paskirstyti kiek daugiau nei 11 mln. eurų, o iš viso 2017 m. kultūros ir meno projektams skirta apie 17 mln. eurų. Visus pirmojo 2017 m. finansavimo etapo rezultatus Lietuvos kultūros taryba planuoja paskelbti iki sausio pabaigos.
Lietuvos kultūros taryba atkreipia finansuotų projektų vykdytojų dėmesį į tai, kad rudens pradžioje buvo patvirtinta nauja Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių redakcija, kurioje nemažai pasikeitimų. Tad rekomenduojame atidžiai įsiskaityti į šį dokumentą.
Vienas iš aktualių pasikeitimų – dalinio finansavimo sutarties pasirašymo terminas: nuo 2017 m. sutartis būtina pasirašyti per 90 darbo dienų nuo Lietuvos kultūros tarybos finansavimo sprendimo priėmimo dienos. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad Lietuvos kultūros tarybos sprendimas skirti mažesnį dalinį finansavimą nei prašoma, neturėtų paveikti paraiškoje numatytos projekto apimties, sumažinti įgyvendinamų veiklų ar dalyvių skaičiaus. Įgyvendinamo projekto apimties ar turinio pokyčius būtina iš anksto suderinti su Lietuvos kultūros taryba. Keičiasi ir Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos logotipų viešinimo tvarka, kurią rasite ne tik Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairėse bei dalinio finansavimo sutartyje, bet ir specialiai parengtoje atmintinėje, kuri publikuota Logotipams skirtoje Lietuvos kultūros tarybos tinklalapio www.ltkt.lt skiltyje.
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.