Lietuvos kultūros taryba skelbia Valstybinės reikšmės renginių ar programų Lietuvoje ir užsienyje finansavimo programos konkurso rezultatus. Iš 51 ekspertiniam vertinimui pateiktos paraiškos dalinis finansavimas Kultūros rėmimo fondo lėšomis paskirtas 29 iniciatyvoms, kurioms paskirstyta 150 tūkst. eurų.
Šiai finansavimo programai skirtomis lėšomis finansuojami valstybinės reikšmės renginiai skirti iškilių asmenybių, kultūrai ir istorijai svarbių datų paminėjimui Lietuvoje ir užsienyje. Šiemet paraiškas buvo kviečiama teikti 2017 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui (vasario 16 d.) ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui (kovo 11 d.). Planuojama, kad šioms Valstybinės reikšmės datoms paminėti skirti renginiai vyks ne tik Lietuvoje bet ir Belgijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Pakistane, Rusijoje.
Be to, Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai skirti renginiai vyks beveik dviejose dešimtyse Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų: Betygaloje, Bernatonių kaime, Ignalinoje, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Mėnaičiuose, Pagėgiuose, Paliesiaus kaime, Panevėžyje, Plungėje, Šakiuose, Šalčininkuose, Šaukėnuose, Šiauliuose, Ukmergėje, Vilkaviškyje, Vilniuje ir Žagarėje. Daugiausia planuojama rengti koncertus, taip bus leidžiamos knygos, rengiami edukaciniai projektai, parodos, susitikimai, renginių ciklai.
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.