PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtos devynios dešimtys edukacinių stipendijų

2017 m. liepos 5 d.

Naujosios kadencijos Lietuvos kultūros taryba priėmė pirmuosius sprendimus ir paskyrė 89 edukacines valstybės stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Stipendininkams iš viso paskirstyti beveik 104 tūkst. eurų. Tačiau kino srities kūrėjams edukacinės stipendijos bus paskirtos atskiru spendimu iki liepos pabaigos.

Kaip reta aktyvus konkursas vyko architektūros srityje. Iš pateiktų aštuonių paraiškų finansavimas paskirtas penkioms edukacinėms veikloms, joms paskirstyta kiek daugiau nei 6 tūkstančiai eurų. Architektūros kūrėjai profesinį meistriškumą tobulins ir žinių semsis Graikijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje rengiamose mokymuose ir konferencijose.

Aštuoniems bibliotekų srities stipendininkams paskirstyta 5,3 tūkst. eurų. Bibliotekininkai daugiausia dalyvaus tarptautinėse konferencijose ir vyks į Lenkiją, Ukrainą, Vokietiją ir Maroką, taip pat dalyvaus Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje vykstančiuose mokymuose.

4,5 tūkst. eurų paskirta dviem cirko artistams, kurie Prancūzijoje tobulins šiuolaikinė klounados įgūdžius. Patenkinta pusė, t. y. dvi iš keturių šiam konkursui cirko kūrėjų pateiktų paraiškų. Šios negausios, tebesikuriančios meno srities atstovai paraiškas edukacinėms stipendijoms dažniausiai teikia siekdami mokytis disciplinų, kurios nėra dėstomos Lietuvoje.

Dailės srities edukacinėms stipendijoms šį kartą paskirta 10,3 tūkst. eurų. Devyni šios srities stipendininkai vyks į konferencijas, dirbtuves ir bienales Austrijoje, Estijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

Iš aštuonių pateiktų dizaino srities paraiškų finansavimas paskirtas penkioms. Stipendininkų planuojamos veiklos pasižymi žanrine įvairove: stipendininkai planuoja dalyvauti apšvietimo, išskirtinių muzikos instrumentų ir garso inovacijų ir mados dizaino renginiuose ir konferencijose. Lietuvių dizaineriai vyks į Ispaniją, JAV ir Prancūziją. Jiems paskirstyta 6,5 tūkst. eurų.

Finansuotos beveik visos etninės kultūros ir tautodailės kūrėjų paraiškos – teigiamai įvertintos keturios iš penkių pateiktų paraiškų. Stipendininkai dalyvaus konferencijose ir vyks į stažuotes Baltarusijoje, Gruzijoje ir Ispanijoje. Šioms veikloms paskirstyta 3,2 tūkst. eurų.

Kultūros paveldo saugotojams ir tyrinėtojams paskirtos septynios edukacinės stipendijos. 7,9 tūkst. eurų. Paveldosaugininkai skaitys pranešimus tarptautinėse konferencijose ir dalyvaus įvairiuose mokymuose Danijoje, Estijoje, Italijoje, Kroatijoje, Nyderlanduose, Suomijoje ir Vokietijoje.

Literatūros kūrėjams ir tyrinėtojams paskirtos keturios stipendijos taip patenkinant beveik visą poreikį, nes šiame konkurse iš viso buvo pateiktos penkios paraiškos. Stipendininkams paskirstyta 2,3 tūkst. eurų vykimui į konferencijas ir stažuotes Estijoje, Islandijoje ir Ukrainoje.

Muziejų sričiai šį kartą paskirtos dvi edukacinės stipendijos vykimui į Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) rengiamą konferenciją ir Europos žydų muziejų asociacijos (AEJM) rengiamą stažuotę Londone, Jungtinėje Karalystėje. Stipendininkėms paskirstyta 1,4 tūkst. eurų.

Muzikos kūrėjams ir atlikėjams paskirtos 19 edukacinių stipendijų. Stipendininkų, kuriems paskirstytas 21 tūkst. eurų, veiklos aprėpia įvairius žanrus: akademinė šiuolaikinė ir klasikinė muzika, džiazas, populiarioji muzika. Muzikos atstovai paraiškas edukacinėms stipendijoms dažniausiai teikia siekdami dalyvauti meistriškumo kursuose, konkursuose ir panašiose veiklose, tačiau nedaug paraiškų sulaukiama aktyviam dalyvavimui konferencijose ir mugėse ir kituose panašaus pobūdžio renginiuose.

Aštuoniems šokio kūrėjams ir atlikėjams paskirstyta 10,2 tūkst. eurų. Tarp stipendininkų šeši šiuolaikinio šokio kūrėjai ir po vieną liaudies š istorinio šokio atstovą. Šokio srities stipendininkai profesinį meistriškumą tobulins Austrijoje, Danijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje ir Švedijoje.

Tarpdisciplininio meno kūrėjams paskirta 12 edukacinių stipendijų. Šį kartą didžioji dalis stipendininkų – jaunieji menininkai. Numatoma gana plati edukacinių veiklų įvairovė: nuo dalyvavimo kūrybinėse dirbtuvėse iki parodų lankymo ir stažuočių pas menininkus. Tarpdisciplininio meno kūrėjai profesinių įgūdžių semtis vyks į Austriją, Daniją, Jungtinę Karalystę, JAV, Meksiką, Nyderlandus, Prancūziją, Švediją ir Vokietiją. Stipendininkų edukacinėms veikloms paskirstyta 16 tūkst. eurų.

Teatro kūrėjams, tyrėjams ir vadybininkams šį kartą paskirtos tik keturios stipendijos, tačiau stipendininkams skirta tiek, kiek buvo prašoma, visiškai patenkinant finansuotų pareiškėjų poreikius. Edukacines veiklas teatro atstovai vykdys Belgijoje, Ispanijoje, Japonijoje ir Kinijoje. Stipendininkams paskirstyta 8,8 tūkst. eurų.

Trečiajam ir paskutiniam šiais metais edukacinių stipendijų konkursui buvo pateiktos 172 paraiškos. Iš viso 2017 m. paskirtos 462 stipendijos, joms paskirstyta 1 065 910 eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Iš viso 2017 m. kultūros ir meno projektams ir stipendijoms Lietuvos kultūros taryba paskirstė 16 872 530 eurų

Kultūros ir meno kūrėjai, kuriems yra paskirtos edukacinės valstybės stipendijos, sutartį su Lietuvos kultūros taryba turi pasirašyti per 20 darbo dienų nuo Tarybos narių susirinkimo sprendimo priėmimo, tai yra iki 2017 m. rugpjūčio 2 dienos. Sutarčių formas pasirašymui rasite stipendijų Dokumentų formų skiltyje.

Jei kiltų klausimų dėl sutarčių sudarymo, ataskaitų pateikimo ar kitais su valstybės stipendijomis susijusiais klausimais, rekomenduojame pirmiausia susipažinti su Dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje pateikiama informacija, susipažinti su LKT parengta atmintine arba kreiptis į kuratorę.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos