PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiami 2018 m. stipendijų konkurso rezultatai

2017 m. gruodžio 5 d.
Skelbiami 2018 m. stipendijų konkurso rezultataiAustėja Platukytė „Zero Waste“

Lietuvos kultūros taryba skelbia 2018 m. individualių ir edukacinių stipendijų konkursų rezultatus. Finansavimas paskirtas 247 individualioms ir 42 edukacinėms stipendijoms. Iš viso kultūros ir meno kūrėjų veikloms paskirstyta 1 192 790 eurų. Paskirtos stipendijos bus pradėtos mokėti 2018 m. sausį.

Parsisiųskite Lietuvos kultūros tarybos sprendimų kopijas pdf. formatu: individualios stipendijos, edukacinės stipendijos

Dailės kūrėjams ir tyrėjams paskirtos 47 individualios ir 6 edukacinės stipendijos. Edukacinės stipendijos skirtos rezidencijoms bei profesinio tinklo mezgimui, o individualios – kūrėjams pasiryžusiems peržengti kasdienės kūrybinės rutinos ribas ir numačiusiems aktyvią kūrybinių rezultatų sklaidą.

Didžioji dalis iš 34 individualių tarpdisciplininio meno stipendijų paskirta menininkams ir tik pora siejamos su kuratoryste. Stipendininkai atstovauja įvairioms disciplinoms ir amžiaus grupėms, septyni stipendininkai daugiausia kuria užsienio šalyse. Paskirtos ir 4 edukacinės stipendijos tarpdisciplininio meno kūrėjams.

Literatūros srities atstovams paskirtos 37 individualios stipendijos. Stipendijos skirtos prozos, poezijos ir dramos kūrinių sukūrimui, literatūros kritikai, vertimams. Finansuota ir vienintelė pateikta literatūros edukacinė stipendija.

Muzikos kūrėjams ir atlikėjams paskirtos 34 individualios ir 6 edukacinės stipendijos. Paraiškas pateikusių kūrėjų amžius svyruoja nuo 20 iki 85 metų, taigi stipendininkai atstovauja bemaž šešias muzikų kartas. Stipendijos skirtos įvairių žanrų – akademinės šiuolaikinės ir klasikinės muzikos, atlikimo meno, džiazo, populiariosios muzikos, muzikologijos, muzikos vadybos – atstovams.

Teatro srities kūrėjams paskirta 10 edukacinių ir 15 individualių stipendijų. Planuojama kurti įvairių žanrų pjeses, taip pat parengti monografijas ir mokslinius straipsnius apie lietuvių teatro kūrėjus. Profesinį meistriškumą teatro atstovai daugiausia planuoja tobulinti tarptautiniuose festivaliuose.

Paskirtos 25 individualios ir 1 edukacinė dizaino stipendija. Net dešimt stipendijų skirta mados dizaino kūrėjų kolekcijų kūrimui. Septynios stipendijos skirtos produkto ir daiktų dizaino ir trys – juvelyrikos kūrėjams. Mažiausiai paraiškų pateikė grafinio dizaino atstovai. Trys stipendijos paskirtos apmąstyti ar reflektuoti dizaino sritį.

Kultūros paveldo srityje finansuotos 17 individualių ir 2 edukacinės stipendijos. Individualios stipendijos skirtos monografijų išleidimui, kultūros paveldo tyrimams, paveldo populiarinimo veikloms, dokumentinio filmo sukūrimui ir kitiems kūrybiniams projektams.

Finansuota 15 individualių fotografijos srities stipendijų. Finansuotos stipendijos bus skirtos kultūros paveldo reprezentacijai, socialinio pobūdžio projektams, vietos specifikos tyrimams ir individualios fotografų kūrybos apibendrinimui ir reprezentacijai skirtoms veikloms. Paraiškų edukacinėms šios srities stipendijoms nebuvo pateikta.

Etninės kultūros ir tautodailės srities stipendijų konkurse šiemet aktyviausi buvo tautodailininkai, ypač medžio drožėjai. Stipendijos paskirtos 8 etninės kultūros ir tautodailės kūrėjams. Paraiškų edukacinėms šios srities stipendijoms nebuvo pateikta.

Šokio srities kūrėjams skirtos 5 individualios ir 3 edukacinės stipendijos. Individualios stipendijos skirtos ilgalaikėms veikloms, nukreiptoms į ankstesnių meninių ieškojimų vystymą ar apibendrinimą.

Architektūros srityje paskirtos 4 stipendijos parodų rengimui ir straipsnių ciklų publikavimui. Paraiškų edukacinėms architektūros srities stipendijoms šiam konkursui nebuvo pateikta.

Bibliotekų srities konkursui paraiškas siuntė specialistai iš Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus bibliotekų. Paskirta 1 individuali ir 5 edukacinės stipendijos. Bibliotekų atstovai ketina vykti į tarptautines konferencijas Graikijoje, Italijoje ir Malaizijoje. Individuali stipendija paskirta mokslo populiarinimo monografijos parengimui.

Cirko atstovams skirtis 2 individualios stipendijos šiuolaikinio cirko asociacijos steigimui parengti ir šiuolaikinės klounados kultūros kūrimui Lietuvoje. Taip pat Paskirtos 3 edukacinės stipendijos cirko atlikėjų meistriškumui tobulinti.

Muziejų atstovams iš viso paskirtos 3 stipendijos. Dvi individualios stipendijos paskirtos monografijų apie kūrėjus parengimui, o edukacinė stipendija – dalyvavimui tarptautinėje konferencijoje

Viso šiam konkursui buvo pateikta 691 kultūros ir meno kūrėjų paraiška (622 individualios ir 69 edukacinės kultūros ir meno kūrėjų iniciatyvos). Iš viso 2018 m. stipendijoms numatyta paskirstyti 1,5 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Kitas edukacinių stipendijų konkursas bus skelbiamas 2018 m. sausio 1 d., o paraiškas bus galima pateikti iki sausio 30 d. (imtinai).

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos