PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas kultūros ir meno sritims, mėgėjų menui, kultūros industrijoms bei edukacijai

2018 m. gegužės 24 d.
Paskirtas finansavimas kultūros ir meno sritims, mėgėjų menui, kultūroDmitijaus Matvejevo nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigia skelbti antrojo 2018 m. finansavimo konkurso rezultatus. Finansavimas paskirtas programoms „Kultūros ir kūrybinės industrijos“, „Mėgėjų menas“ ir „Kultūros edukacija“ bei visos kultūros ir meno sritims.

Finansuota 30 programos Kultūros ir kūrybinės industrijos projektų. Dizaino, vizualiųjų menų, žaidimų kūrimo, edukaciniams, tinklaveikos projektams ir leidinių pristatymui knygų mugėse paskirstyta 240 tūkst. eurų. Tikimasi, kad dalyvavimui užsienio meno mugėse ir kituose tinklaveikos renginiuose skirtas finansavimas atneš ekonominę naudą ir didins šalies žinomumą, stiprins dizaino ir vizualiųjų menų sritis, didins meno kūrinių pardavimus, vizualiųjų menų atstovai įsitvirtins tarptautiniuose meno rinkos procesuose.

Vienai populiariausių LKT finansavimo programų – Kultūros edukacija – skirtomis lėšomis finansuoti 29 projektai, jiems paskirstyta kiek daugiau nei 141 tūkst. eurų. Planuojama rengti muzikos, kino, dailės, teatro, literatūros, architektūros, cirko, šokio, muziejų, etninės kultūros, bibliotekų, fotografijos ir tarpsritinius edukacinius projektus, daugiausia jų skirti vaikams ir jaunimui.

Programos Mėgėjų menas projektams šiame konkurse paskirstyti 103 tūkst. eurų. Dauguma projektų – tęstiniai, pasižymintys veiklų įvairumu. Finansuotos regioninės ar rajoninės dainų šventės, chorų festivaliai, teatrų festivaliai, mietų ar regionų šventės, tautinių šokių festivaliai, kūrybinės stovyklos, kapelų konkursai, kino mėgėjų, tautinių bendrijų ir neįgaliųjų meno projektai.

Finansavimas paskirtas ir 12 kultūros ir meno sričių, kurioms šiame konkurse paskirstyta 2 mln. 216 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Literatūros sričiai skirtomis lėšomis finansuoti 53 projektai. Finansuoti projektai turėtų atverti galimybes susipažinti su aukšto lygio naujausia užsienio literatūra ir skatinti kultūros refleksijas, o naujos knygos užtikrinti literatūrinio proceso tęstinumą ir pagyvinti literatūrinį procesą. Numatomi renginiai turėtų paskatinti auditoriją aktyviau dalyvauti literatūriniame gyvenime, o internetinių portalų sukūrimas ir atnaujinimas padidins prieigą prie literatūros kūrinių ir informacijos apie jų autorius. Iš viso literatūros projektams skirta beveik 240 tūkst. eurų.

Beveik 260 tūkst. eurų paskirstyta etninės kultūros projektams. Finansuotos etnokultūrinės stovyklos, kraštotyrinės ekspedicijos, folkloro renginiai, šventės, edukaciniai projektai, konkursai, leidiniai. Finansuoti projektai supažindins ir paskatins vietos bendruomenes prisiliesti prie etninės kultūros vyksmų – amatų, tradicinio muzikavimo ir dainavimo, šokių. Tikimasi, kad naujos ir unikalios iniciatyvos priartins bendruomenes, vaikus ir jaunimą, jaunas šeimas, dalyvauti etninės kultūros veiklose ir ieškoti savo tapatumo. Iš viso finansuoti 47 etninės kultūros projektai.

Finansavimas paskirtas 69 muzikos projektams, jiems paskirstyta kiek daugiau nei 370 tūkst. eurų. Dvi trečiosios finansuotų projektų – tęstiniai. Finansavimas skirtas festivaliams, koncertų ciklams, konkursams, konferencijoms, knygų ir garso bei vaizdo įrašų leidybai, bei, žinoma, naujų kūrinių sukūrimui.

Teatro sričiai šiame finansavimo konkurse paskirstyta kiek daugiau nei 290 tūkst. eurų, kurie paskirstyti 36 projektams. Pusę finansuotų projektų sudaro naujų spektaklių sukūrimas. Taip pat finansavimas paskirtas 3 knygų leidybai, tarptautinei konferencijai, spektaklių sklaida ir festivaliams regionuose. Teatro srities projektai bus įgyvendinami Alytuje, Anykščiuose, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šalčininkuose, Visagine ir Vilniuje.

Šokio srityje finansavimas paskirtas naujų spektaklių sukūrimui ir jau sukurtų darbų sklaidai, kritinėms refleksijoms, baleto rekonstrukcijai, festivaliams, duomenų bazėms ir archyvams. Iš viso finansuota 18 šokio projektų, kuriems paskirstyta beveik 162 tūkst. eurų.

Antrajame finansavimo konkurse finansuoti cirko projektai bus įgyvendinami Šakiuose ir Vilniuje. Finansavimas skirta 3 cirko projektams, kuriems paskirstyta kiek daugiau nei 37 tūkst. eurų.

14 finansuotų architektūros projektų paskirta kiek daugiau nei 116 tūkst. eurų. Daugumą finansuotų projektų sudaro tęstiniai, jau tradiciniais tapę renginiai, kūrybinės dirbtuvės. Taip pat finansavimas skirtas parodoms, instaliacijoms, knygų leidybai ir ekskursijoms. Tikimasi, kad finansuoti projektai padės populiarinti architektūros sritį, skatins tarpdiscipliniškumą, o regionuose rengiamos kūrybinės dirbtuvės ne tik ugdys kūrybiškumą, bet ir padės atrasti miestelių kultūrą.

Dizaino projektams šiame konkurse paskirta kiek daugiau nei 102 tūkst. eurų. Tarp 15 finansuotų projektų – parodos, istorijai ir šiuolaikiniam dizainui skirti leidiniai, mados festivaliai bei praktiniai seminarai plačiajai publikai.

Fotografijos srityje taip pat finansuota 15 projektų. Jiems paskirstyta kiek daugiau nei 129 tūkst. eurų. Finansavimas skirta konceptualiosios ir šiuolaikinės fotografijos parodoms bei leidybos projektams. Ekspertų vertinimu, didžioji dalis finansuotų projektų – retrospektyvūs ir svarbūs fotografijos raidos analizei, atveriantys iki šiol mažai pažįstamus etapus. Taip pat finansuoti ir novatoriški, eksperimentiniai projektai.

Beveik 290 tūkst. eurų paskirta dailės projektams. Planuojama leisti knygas ir katalogus, rengti įvairias parodas ir plenerus ir novatoriškų formų renginius, kurti dokumentinius filmus, statyti skulptūras. Planuojama, kad dailės projektai bus įgyvendinami Kaune, Klaipėdoje, Varėnoje, Telšiuose, Prienuose ir Vilniuje.

Finansavimas paskirtas 15 tarpdisciplininio meno projektų. Tarp finansuotų dominuoja nauji projektai. Tai daugiausia parodos, taip pat planuojama rengti kūrybines dirbtuves, kurti performamsus, leisti spausdintinius ir elektroninius leidinius. Tikimasi, kad finansuoti projektai užtikrins srities vystymosi tęstinumą, aktyvins meno procesus, sudarys galimybes sukurti inovatyvius meno produktus ir procesus, stiprins kultūrą miestuose ir regionuose Iš viso tarpdisciplininiams projektams paskirstyti 109 tūkst. eurų.

17 finansuotų tarpsritinių projektų paskirstyta kiek daugiau nei 112 tūkst. eurų. Finansuoti skirtingas sritis suvienijantys festivaliai, šventės, skaitymai, performansai, meno akcijos, parodos, konferencijos ir leidiniai. Tikimasi, kad finansuoti projektai stiprins tarptautiškumą, diegs naujas informacijos sklaidos ir alternatyvias meno formas, skatins istorinę atmintį.

Iš viso antrajame finansavimo konkurse paskirstyta kiek daugiau nei 4 mln. 462 tūkst. eurų. Iš viso 2018 m. kultūros ir meno projektams paskirstyta kiek daugiau nei 15 mln. 91 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Pirmąjį 2019 m. finansavimo konkursą planuojama skelbti rugsėjo pradžioje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos