PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pradedamas įgyvendinti gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimas

2020 m. balandžio 23 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) informuoja, kad Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimą 2020 m. įgyvendins KOG institutas. Toks tyrimas bus atliekamas jau trečią kartą: kaip ir 2014 m. bei 2017 m., šiais metais apklausos anketos pagrindą sudarys Europos Sąjungos mastu harmonizuotas ESSnet-Culture dalyvavimo kultūroje klausimynas. LKT iniciatyva tyrimo apimtis praplėsta ir leis kultūros vartojimą ir dalyvavimą joje palyginti tiek tarp Lietuvos regionų (apskričių), tiek tarp 6 didžiųjų Lietuvos miestų.

Reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas inicijuojamas siekiant nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimo, jų prieinamumo ir aktualumo vartotojams lygį.

„Nemenkas mums šiemet tekęs iššūkis – tyrimo įgyvendinimas COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Tokia situacija apsunkina tiek apklausų vykdymą, tiek rezultatų palyginimą su ankstesnių tyrimų duomenimis. Vis dėlto būtų didelis praradimas sutrikdyti kultūros situacijos vertinimo Lietuvoje tęstinumą. Tikime, kad kartu su Lietuvos kultūros taryba bei projekto partneriu Norstat LT rasime geriausius sprendimus, kurie užtikrins sklandų bei saugų projekto vykdymą dabartinėje situacijoje“, – teigė Domantas Gailius, KOG instituto įkūrėjas.

LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė taip pat atkreipia dėmesį į tyrimo aktualumą COVID-19 pandemijos kontekste. „Tikimės, kad tyrimo rezultatai leis ne tik stebėti Lietuvos gyventojų dalyvavimo kultūroje tendencijas, bet – kartu – atskleis, kaip kultūros vartojimo įpročiai, taip pat kultūros produktų ir paslaugų prieinamumas pasikeitė pandemijos metu. Šie duomenys bus naudojami ne tik vertinant investicijų efektyvumą, bet ir bus be galo svarbūs modeliuojant kultūros sektoriaus išėjimo iš dabartinės krizės scenarijus“, – tikslina D. Urbanavičienė.

2019 m. LR Vyriausybės kanceliarijos užsakymu KOG institutas atliko Lietuvos žinomumo ir reputacijos tyrimą.

LKT šiuo metu taip pat pradeda savo veiklą LR Vidaus reikalų ministerijos koordinuojamame tyrimų, analizės ir prognozavimo ar konsultavimo paslaugas teikiančių institucijų kompetencijų tinkle.

Tyrimo rezultatus visuomenei planuojama pristatyti 2020 m. pabaigoje.

***

Skelbiame papildomą informaciją apie tyrimą:

Viešojo pirkimo procedūra buvo pradėta 2020 m. vasario 12 d., pasiūlymų teikimo termino pabaiga – 2020 m. kovo 2 d. Viešąjį pirkimą laimėjo KOG institutas (su partneriais Norstat LT). Sutartis su laimėtoju pasirašyta 2020 m. balandžio 2 d., sutarties vertė – 88 717,20 eurų. Sudaryta sutartis paskelbta Centrinėje Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.

Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimas yra tęstinis – įgyvendinamas kas trejus metus nuo 2014 m. 2014 ir 2017 m. tyrimą įgyvendino Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, nuo 2019 m. tyrimo įgyvendinimas perduotas Lietuvos kultūros tarybai. Atkreipiame dėmesį, jog Lietuvos kultūros taryba veikia įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos įstatymą, kuriame, tarp kitų, Tarybai iškeltas ir kultūros ir meno procesų, darančių įtaką kultūros politikai ir jų įgyvendinimui, analizę.

Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimas yra vienintelis išsamus kultūros paslaugų vertinimo tyrimas, kurio rezultatai svarbūs vertinant ir formuojant kultūros politikos priemones. 

Šiais metais įgyvendinamas tyrimas kokybiškai skirsis nuo ankstesnių – daugiau nei dvigubai išplėsta respondentų imtis leis atspindėti ne  tik bendrą Lietuvos gyventojų dalyvavimą kultūroje, bet leis palyginti skirtumus tarp apskričių ir 6 didžiųjų savivaldybių (ko anksčiau padaryti nebuvo galima). Toks praplėtimas padarytas atsižvelgiant į įgyvendinamą tolygios kultūrinės raidos modelį.

Reaguojant į karantino situaciją, tyrimo klausimynas bus pritaikytas taip, kad gautume rezultatus apie laikotarpį iki karantino, ir laikotarpį karantino metu. Tad rezultatai bus aktualūs toliau formuojant kultūros politikos priemones, kurios galėtų prisitaikyti prie skaitmeninio jų įgyvendinimo.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos