Praėjusią savaitę, balandžio 20–21 d., įvyko nuotolinė 19-oji Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos (IFACCA) Europos skyriaus konferencija. Konferencijos metu ne tik pristatytas daugiau nei 70 pasaulio valstybių vienijančios Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos 2021–2026 m. strategijos projektas, bet ir aptarti COVID-19 pandemijos iššūkiai kultūros sričiai.
Pranešimą Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos (IFACCA) sekretoriato kvietimu skaitė Sylvia Amann – viena iš Europos Parlamento užsakymu atlikto tyrimo „Kultūra ir kūrybinis sektorius postpandeminėje Europoje“ autorių. Šiame tyrime apžvelgiamas dabartinės krizės poveikis kultūros sektoriui ir pateikiamos rekomendacijos artimiausiai ateičiai ir ilgalaikei perspektyvai.
Be to, konferencijos metu Europos šalių menų tarybų atstovai dalyvavo darbinėse sesijose, kurių metų buvo aptartos šiuo metu aktualiausios temos ir pasidalinta patirtimi. Pirmoji konferencijos diena buvo skirta nacionaliniams 2021 m. prioritetams, o antroji. antrinant S. Amann pranešimui, aptarti postpandeminės ateities scenarijus Europoje. Lietuvai Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos (IFACCA) Europos skyriaus konferencijoje atatovavo laikinasis Lietuvos kultūros tarybos vadovas Mindaugas Bundza. Kartu su kolegomis iš Slovakijos, Škotijos, Kipro, Ispanijos, Anglijos, Maltos ir Liuksemburgo jis dalyvavo diskusijų grupėse „Atsigavimas, atsinaujinimas, transformacija ir inovacijos“ ir „Laisvai samdomų kultūros ir kūrybinių industrijų darbuotojų finansavimas ir apsauga“. M. Bundzos teigimu, tokio tipo formatai leidžia pasitikrinti taikomų strategijų efektyvumą: „Gali atrodyti, kad kasdieniai iššūkiai ir problemos yra būdingi tik mums ir mūsų bendruomenėms, tačiau taip nėra – būdami šio tinklo dalimi, galime ir pasidalinti savo perspektyvomis, ir, svarbiausia, mokytis iš didesnę patirtį investicijų į kultūros raidą užtikrinime turinčių kolegų. Konferencijos metu vyravusios temos – kultūros sektoriaus lūkesčiai, menų tarybų vaidmuo krizės metu, įsiklausymas į bendruomenes – ypatingai svarbios ir mums, Lietuvoje.“
2003 m. įkurta Tarptautinė menų tarybų ir kultūros agentūrų federacija (IFACCA) vienija menų tarybas, kultūros ministerijas ir kitas kultūros politikos institucijas daugiau nei 70 pasaulio šalių ir yra sudaryta iš 5 skyrių: Afrikos, Amerikų, Azijos, Europos ir Ramiojo vadenyno. 2014 m. Europos skyriaus konferencija vyko Vilniuje, ją kartu su Kultūros ministerija organizavo Lietuvos kultūros taryba. O 2019 m. į šios tarptautinės organizacijos valdybą buvo išrinkta tuometinė Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. Numatoma, kad kitas pasaulinis Tarptautinė menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos susitikimas įvyks 2022 m. Švedijoje.