PagrindinisNaujienos

Naujienos

Sukurta „Kultūros statistika“ rodiklių matrica

2022 m. rugpjūčio 24 d.
Sukurta „Kultūros statistika“ rodiklių matrica„Unsplash“ nuotrauka

Lietuvos kultūros tarybos Stebėsenos ir analizės skyrius atliko Kultūros stebėsenos ir analizės modeliavimo sistemos (toliau – SAMS) sukūrimo studiją. Šios studijos tikslas yra pristatyti SAMS įgyvendinimo procesą – jau atliktus darbus ir įtrauktas subjektų grupes bei detaliai aprašyti formuojamą rodiklių matricą ir argumentaciją dėl įtraukiamų rodiklių kuriamai informacinei sistemai „Kultūros statistika“ (SAMS IS).

SAMS sukūrimo studija yra baigiamas I-asis projekto etapas, kuris buvo skirtas Lietuvos kultūros bazės turinio sukūrimui – kultūros stebėsenos rodiklių identifikavimui, duomenų šaltinių nustatymui ir rodiklių aprašymui. Šiame etape buvo parengta rodiklių, kuriais galima aprašyti kultūros srities visumą ir tendencijas bei LKT projektinio finansavimo rezultatus, matrica, taip pat buvo identifikuoti rodiklių šaltiniai. Pagrindinių rodiklių matrica apima 4 rodiklių grupes: kultūros demografiją, kultūros ekonomiką ir finansus, kultūros objektus, kultūros socialinį poveikį. 

Lietuvos kultūros statistikos rodiklių matrica – tai jau kelerius metus Lietuvos kultūros tarybos Stebėsenos ir analizės skyriaus drauge su daugiau nei 100 įvairių sričių Lietuvos kultūros ir meno ekspertais įgyvendinamo projekto rezultatas. Prie unikalaus Lietuvos kultūros statistikos įrankio kūrimo ir rodiklių matricos taip pat prisidėjo kultūros bendruomenės nariai, kultūros ir meno organizacijų atstovai bei kūrėjai, kurie turėjo galimybė peržiūrėti, įvertinti planuojamus rinkti Lietuvos kultūros statistikos rodiklius ir pasiūlyti įtraukti papildomus.

Projekto SAMS II-asis etapas bus įgyvendinamas remiantis SAMS I-ajame etape identifikuotais Lietuvos kultūros statistikos rodiklių matrica. Šio etapo metu bus kuriama informacinė sistema (SAMS IS), kuri  įgalintų Lietuvos kultūros tarybą rinkti, stebėti bei atverti visuomenei kultūros stebėsenos duomenis iš skirtingų šaltinių.

Tyrimo ataskaitą taip pat rasite: www.kulturostyrimai.lt 

Projektas finansuojamas pagal 2014-2020 m. etapo Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos Nr. 10.1.1- ESFA-V-912 priemonės „Nacionalinių reformų skatinimas ir viešojo valdymo institucijų veiklos gerinimas“ finansavimo sąlygas. Projektą įgyvendinančioji institucija — Europos socialinio fondo agentūra.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos