PagrindinisNaujienos

Naujienos

2023 m. strateginio finansavimo programose LKT paskirstė 27 proc. metinio biudžeto

2022 m. gruodžio 14 d.
2023 m. strateginio finansavimo programose LKT paskirstė 27 proc. metiBaltijos trienalė. ŠMC / Ugniaus Gelgudos nuotraukos

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskyrė 2023 m. strateginį finansavimą 40 kultūros ir meno organizacijų bei 29 renginiams. Paskirstyta daugiau kaip 5,8 mln. eurų, tai sudaro 27 proc. LKT metinio biudžeto.

„Vienu strateginių sprendimų šuoru Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas paskirstė ketvirtadalį viso metinio biudžeto. Tačiau šios programos tarybai svarbios ne tik dėl reikšmingos valstybės lėšų investicijų dalies į nevyriausybines iniciatyvas, bet ir dėl jų ilgalaikio teigiamo poveikio, kuriamos patirčių įvairovės visuomenei ir srities profesionalams. Įgyvendindama strateginio finansavimo programas Lietuvos kultūros taryba siekia kurti tvaresnes sąlygas kūrybinėms nevyriausybinėms organizacijoms, palaikyti bendros menų ekosistemos balansą ir atsinaujinimą“, – teigė LKT pirmininkė Asta Pakarklytė.

Programos „Strateginis mėgėjų meno renginių finansavimas“ lėšomis finansuoti 14 renginių. Jiems paskirstyta 210 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas tradicinių dainų ir šokių šventėms, chorų ir orkestrų festivaliams ir konkursams, teatrų, folkloro, vaikų ir jaunimo festivaliams. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai, kurie didins kultūros prieinamumą regionuose ir puoselės tradicijas.

Programos „Strateginis meno kūrėjų organizacijų finansavimas“ lėšomis finansuotos 17 organizacijų. Joms paskirstyta 1,35 mln. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojamos meno kūrėjus vienijančios sąjungos ir asociacijos, kurios sieks užtikrinti atstovaujamos kultūros ir meno srities gyvybingumą Lietuvoje.

Programos „Strateginis tarptautinių renginių finansavimas“ lėšomis finansuoti 13 festivalių, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius“ ir pasirengimas 14-ajai Kauno bienalei. Tarptautiniams renginiams įgyvendinti paskirstyta 1,39 mln. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, jie užtikrins kokybiško meno sklaidą ir prieinamumą, kultūros tęstinumą, skatins auditorijų plėtrą, daugiau dėmesio kreips tvarumui.

Programos „Strateginis kultūros ir (ar) meno produktus ir (ar) paslaugas kuriančių ir (ar) teikiančių organizacijų finansavimas“ lėšomis finansuotos 17 kultūros ir meno organizacijų. Joms paskirstyta daugiau kaip 2,4 mln. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai, kurių kultūrinės veiklos lems aukšto meninio lygio produktų sukūrimą, padės atsirasti meninėms inovacijoms, leis įgyvendinti tinklaveikos projektus, reprezentuos Lietuvos kultūrą užsienyje, didins šalies kūrėjų ir meninių veiklų tarptautiškumą; edukacinės veiklos formuos būsimą meno srities profesionalą ir išmanantį žiūrovą, padės plėsti mokyklų pedagogų ir edukatorių kompetencijas, sieks mažinti socialinę ir kultūrinę atskirtį.

Programos „Strateginis asociacijų ir (ar) skėtinių organizacijų finansavimas“ lėšomis finansuotos 6 kultūros ir meno organizacijos. Joms paskirstyta 441 tūkst. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai, kurie telks ir suburs atstovaujamo sektoriaus narius, teiks jiems kvalifikacijos kėlimo paslaugas, padės ieškoti naujų partnerių / rinkų Lietuvoje ir užsienyje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.

 



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos