Lietuvos kultūros taryba (LKT) nuolat siekia tobulinti organizacijos veiklą ir procesus, taip pat gerinti pareiškėjų patirtis. Apie skaitmenizaciją ir pokyčius viešojo administravimo funkciją vykdančioje institucijoje pasakoja administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė.
Lietuvos kultūros tarybos elektroninė kultūros ir meno projektų valdymo sistema (LKT IS) pradėta diegti 2018 metų rudenį. Pirmiausia buvo atverta galimybė teikti e. paraiškas, vėliau aktyvuotas finansavimo sutarčių sudarymo funkcionalumas. Praėjusių metų pabaigoje, siekiant optimizuoti projektų ataskaitų teikimą, buvo įgyvendintas paskutinis LKT IS diegimo etapas, susijęs su ataskaitų teikimu – projektų vykdytojai rezultatų ir finansines ataskaitas gali teikti e. būdu.
Administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė. Vytenio Budrio nuotrauka
Administracijos direktorė R. Stepanovaitė pasakoja, kad „tikslas skaitmenizuoti Lietuvos kultūros tarybos procesus – ilgalaikė įstaigos vizija. Ja siekiame trumpinti kultūros organizacijų ir individualių kūrėjų idėjų pateikimo Tarybai kelią, kartu padėti mūsų pareiškėjams tinkamai už įgyvendintas veiklas atsiskaityti, galiausiai – didinti finansavimo bei paraiškų administravimo procesų skaidrumą apskritai. Skaitmeniniais įrankiais renkamos informacijos sukuriama papildoma vertė – sistemingai renkami kultūros ir meno lauko duomenys, kurių stebėsena ir analizė ilgainiui leidžia priimti kokybiškesnius ir labiau visų šalių poreikius atitinkančius sprendimus.“
„Įdiegus e. ataskaitų ir kitus funkcionalumus kultūros bendruomenė nuolat teikia grįžtamąjį ryšį apie tobulintinus sistemos aspektus išorinėje naudotojo sąsajoje. Skatiname bendruomenės narius tai daryti drąsiai, nurodant konkrečius funkcionalumus, kurie galėtų būti keičiami, pateikti pavyzdžius ir nuorodas į taisytinas sistemos dalis. Labai vertiname LKT IS naudotojų grįžtamąjį ryšį – šios pastabos padeda operatyviai patikrinti gautą informaciją, aptarti ją su sistemos diegėjais ir kitais naudotojais, įvertinti poreikį ir galimybes atnaujinimams“ – teigia Rūta.
Stebėsenos ir analizės sistemos I etapo pristatymas, Rūta Stepanovaitė. Vytenio Budrio nuotrauka
R. Stepanovaitė dalinasi, kad šių metų sistemos vystymo prioritetų sąraše – naujų naudotojų rolių, tokių kaip organizacijos vadovo ir finansininko, sukūrimas, o atliepiant sistemos vidinių naudotojų poreikius – ketiname sistemą modernizuoti. Pasak Rūtos, dar vienas ilgalaikis LKT procesų skaitmenizavimo projektas, įgyvendinamas jau beveik penkerius metus – Kultūros procesų stebėsenos ir analizės sistemos sukūrimas. „Šių metų pabaigoje ketiname baigti diegti kultūros statistikos platformą, kurioje bus kaupiami ir visuomenei pristatomi duomenys apie kultūros demografiją, ekonomiką ir finansus, kultūros objektus ir socialinį poveikį. Esu tikra, kad šis įrankis sustiprins LKT stebėsenos ir analizės funkcijos sklaidą, o visuomenės nariai jiems patogiu būdu galės susipažinti su kultūros duomenų įvairove, ir šią informaciją naudos savo ir bendrai kultūros lauko veikloms tobulinti“, – sako Rūta.