PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas likusioms 2023 m. kultūros programoms

2023 m. liepos 21 d.
Paskirtas finansavimas likusioms 2023 m. kultūros programoms„Menų spaustuvės“ festivalis SPOT 2021, „Walking the Line“, Manto Repečkos nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba skelbia 2023 m. programos „Autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga“ finansavimo rezultatus. 40 projektų paskirstyta daugiau kaip 580 tūkst. eurų. Taip pat skirtos „Subsidijos profesionaliojo scenos meno įstaigoms“. Jų sulauks 17 profesionaliojo scenos meno įstaigų, kurioms paskirstyta 80 tūkst. eurų. Subsidijos bus skirtos daugiau kaip 100 įvairių teatro ir šokio spektaklių, muzikos koncertų salių nuomos išlaidoms kompensuoti.

„Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos“ programa siekiama labai konkrečių tikslų – skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, teisėtą kūrybos naudojimą, ugdyti visuomenės sąmoningumą šiais aspektais. Kryptingi tikslai skaidosi į detalias temines veiklas – licencijuotų turinio platformų vystymą, stebėsenos ir analizės iniciatyvas, mokslines publikacijas, kompetencijų tobulinimą, edukacines priemones ir kitas veiklas, nukreiptas į autorių teisių ir gretutinių teisių padėties stiprinimą.

„Skirtingai nei laisvųjų, idėjiškai atviriausių meno sričių konkursų, programos sąlygos yra labai apibrėžtos ir specifikuotos. Dėl šios priežasties ir vėl liko nepaskirstytų lėšų, konkrečiai – 115 tūkst., nes 33 pateikti sumanymai arba visai neįtaikė į programos kryptis, arba tik nedideliu paviršiumi susilietė su viena iš veiklų. Besikartojančią dilemą intensyviai sprendė ir ekspertų darbo grupė, ir Tarybos narių susirinkimas, po diskusijų nutariant teikti siūlymus Kultūros ministerijai dėl programos krypčių plėtros kitų metų konkursui. Nepaisant to, finansavimas skirtas 55 proc. pateiktų idėjų, kurių stiprumą, tvarumą ir kuriamą pokytį posėdyje išryškino ekspertai“, – teigė LKT pirmininkė Asta Pakarklytė.

Autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga_Lietuvos kultūros taryba_2023

Bus finansuotas teisėtų platformų vystymas ir pildymas nauju nacionaliniu turiniu, kūrėjų mokymai, mokytojų, bibliotekininkų, teisėsaugos institucijų pareigūnų kvalifikacijos kėlimas, socialinė reklama ir kitos priemonės, kuriomis skatinamas teisėtas ir smerkiamas neteisėtas kūrinių naudojimas, edukacinė medžiaga, seminarų, konferencijų, mokslinių ir taikomųjų  tyrimų studijų  autorių gretutinių teisių klausimais organizavimas, kūrinių ir gretutinių teisių objektų naudojimo stebėsena.

Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, šie projektai prisidės užtikrinant kūrinių bei gretutinių teisių objektų prieinamumą, didins teisėto kūrinių bei gretutinių teisių objektų naudojimo galimybes, sudarys galimybes patvirtinti autorystę sprendžiant ginčus dėl dizaine panaudotų kūrinių autorystės, atliks neteisėtą prieigą prie audiovizualinių kūrinių suteikiančių svetainių veiklos stebėseną, autorių ir gretutinių teisių temas integruos į švietimo veiklas ir t. t.

Programą „Subsidijos profesionaliojo scenos meno įstaigoms“ Lietuvos kultūros taryba administravo vienintelį kartą. 2024-ųjų finansavimo ciklui laukiame profesionaliojo scenos meno įstaigų paraiškų programoje „Profesionaliojo scenos meno sklaida“. Jos tikslas – skatinti profesionaliojo scenos meno įstaigų kuriamo turinio sklaidą ir pristatymą visuomenei.

Subsidijos profesionaliojo scenos meno įstaigoms_Lietuvos kultūros taryba_2023

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos