PagrindinisNaujienos

Naujienos

74 stipendininkams paskirstyta daugiau kaip 186 tūkst. eurų

2023 m. rugpjūčio 4 d.
74 stipendininkams paskirstyta daugiau kaip 186 tūkst. eurųKlaipėdos lėlių teatras, reginys „Apie žuvis ir žmones“. Kristijono Lučinsko nuotr.

Lietuvos kultūros taryba skyrė 74 mobilumo stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Iš viso mobilumo veikloms paskirstyta daugiau kaip 186 tūkst. eurų. Finansuotos visos paraiškos, surinkusios 60 ir daugiau balų.   

2023 m. mobilumo stipendijų konkursui kultūros ir meno kūrėjai pateikė 135 paraiškas. Po administracinės patikros, Lietuvos kultūros tarybos ekspertams vertinti perduotos 117 iniciatyvų. Šiame etape finansuotos 2 iš 3 pateiktų paraiškų, skirtų tarptautiniam bendradarbiavimui, partnerystėms megzti, tobulinti meistriškumą, dalyvauti rezidencijose ar kitose veiklose užsienyje.

Mobilumo stipendijų finansavimas pagal meno sritis, Lietuvos kultūros taryba

Daugiausiai mobilumo stipendijų (16) skirta muzikos atstovams. Jiems paskirstyta daugiau kaip 33 tūkst. eurų. Muzikos kūrėjai, atlikėjai ir tyrėjai ketina dalyvauti tarptautinėse konferencijose, festivaliuose ir konkursuose Italijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Estijoje, Kinijoje, Šveicarijoje, Juodkalnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, meistriškumo kursuose Vokietijoje ir Ispanijoje, Islandijoje, Norvegijoje, kūrybinėse dirbtuvėse Italijoje.

Tarpdisciplininio meno kūrėjams skirta 13 mobilumo stipendijų dalyvauti rezidencijose Niujorke, Berlyne, Lisabonoje, Naujajame Delyje, festivaliuose Austrijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse Ispanijoje, Italijoje, kuratoriniam-tyriminiam vizitui 35-oje San Paulo bienalėje, taip pat Hamburgo universitete ir lauko tyrimui Amazonėje, meninio tyrimo pristatymui ir performatyvių pranešimų ciklui Europoje. Jiems paskirstyta beveik 40 tūkst. eurų.

Po 8 mobilumo stipendijas skirta teatro meno ir dailės atstovams. Iš viso paskirstyta daugiau kaip 41 tūkst. eurų. Dailės srities atstovai ketina tarptautinėse konferencijose JAV, Turkijoje, rezidencijose Islandijoje, Ispanijoje, Danijoje, keramikos simpoziume Estijoje, rengti parodas JAV ir Azerbaidžane. Teatro srities atstovai ketina stažuotis Suomijoje, Prancūzijoje, gilintis į Lietuvoje menkai žinomą „Feldenkrais metodą“, nagrinėti kūrybinį procesą „Carbora“ teatro grupėje Niujorke ir ten vesti seminarus.

Po 7 mobilumo stipendijas skirta dizaino ir šokio atstovams. Iš viso paskirstyta daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Dizaino srities atstovai ketina dalyvauti rezidencijoje „BigCi“ Australijoje, taip pat Japonijoje, tarptautinio „AIAP Women in Design Award“, skirto lyčių lygybės temai dizaino srityje, apdovanojimų ceremonijoje ir žiuri komisijoje, kursuose „Natūralios medžiagos keramikoje“, pristatyti drabužių kolekciją Romoje, dizaino projektą parodoje „Material District“, atvežti į Lietuvą parodą „Plastikas: mūsų pasaulio perkūrimas“, skirtą permąstyti globalią plastiko krizę ir jo poveikį aplinkai.

Šokio srities atstovas dalyvaus choreografinio turinio kūrimo seminaruose Vokietijoje, improvizacijos mokytojų mainų programoje Prancūzijoje, rezidencijoje Roberto Wilsono „Watermillo centre“ Niujorke ir stepo šokio meistriškumo kursuose Lenkijoje, rengs monospektaklio „She Dreamt Of Being Washed Away To the Coast“ turą Vokietijoje ir savanoriaus šiuolaikinio šokio seminarų festivalyje „B12“, šiame festivalyje dalyvaus ir kitas šiuolaikinio šokio kūrėjas.

Finansuotos mobilumo stipendijos pagal meno sritis, Lietuvos kultūros taryba

5 etninės kultūros atstovams paskirstyta daugiau kaip 12 tūkst. eurų. Jie ketina dalyvauti tekstilės dažymo kursuose Indijoje, pasaulio muzikos mugėje „Womex“, organizuoti tarptautinį vikingų laikotarpio renginį „Tissø Vikingemarked“ muziejuje Danijoje, kelti kvalifikaciją Estijoje ir Suomijoje, stažuotis Baltijos studijų centre Rygoje ir rengti ekspediciją Italijoje veikiančiame „Prometheus Lab“.

4 architektūros atstovams paskirstyta daugiau kaip 7 tūkst. eurų. Jie ketina dalyvauti 20 a. architektūros paveldo apsaugos mokymuose JAV, vesti kūrybines dirbtuves Jungtinėje Karalystėje, dalyvauti Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimuose ir dirbtuvėse.

3 fotografijos atstovams paskirstyta daugiau kaip 8 tūkst. eurų. Kūrėjai ketina dalyvauti ir savo fotografijos darbų serijas pristatyti „Kranj Foto Fest“ Slovėnijoje, kūrybinėje rezidencijoje Švedijoje ir šios šalies galerijoje „Galleri Frihamnstorge“ surengti personalinę parodą, taip pat stažuotis fotomenininkės Sylvios Plachy archyve Niujorke.

2 literatūros atstovams paskirstyta daugiau kaip 2 tūkst. eurų. Viena stipendininkė ketina stažuotis Latvijos Nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centre, tirti latvių (e)migrantų literatūrą vaikams 1990–2020 m. ir ją lyginti su lietuvių, kita dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „CONFIA 2023“ Portugalijoje ir joje skaitys pranešimą.

1 muziejininkystės atstovui skirta 3 600 eurų. Jis ketina dalyvauti Harvardo verslo mokyklos ir tyrimų centro praktiniuose seminaruose-dirbtuvėse apie valdybų reikšmę NVO sektoriuje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos