PagrindinisNaujienos

Naujienos

Jaunųjų Lietuvos dizainerių kūrybinis potencialas – diskusijų festivalyje „Būtent!“

2023 m. rugpjūčio 22 d.
Jaunųjų Lietuvos dizainerių kūrybinis potencialas – diskusijų festivalProjekto „Dizaino sparnai“ nuotr.

Lietuvos kultūros tarybos vykdomo nefinansinės paramos projekto „Dizaino sparnai“ dalyviai pristatys sukurtus dizaino sprendimus diskusijų festivalio „Būtent!“ metu. Projekto, finansuojamo Europos plėtros fondo, metu sukurti žiedinės ekonomikos ir skaitmenizacijos principais pagrįsti 34 dizaino sprendimai įvairia veikla užsiimančioms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms. Projekte, vykstančiame 2022–2023 m. dalyvavo 34 įmonės, 20 pradedančiųjų dizainerių ir 6 mentoriai.

Projektu, kuris prasidėjo pernai balandį, buvo siekiama skatinti labai mažas, mažas ar vidutines įmones kurti ir diegti naujus dizaino sprendimus, pasitelkiant pradedančiųjų dizainerių kūrybinį potencialą, taip didinant įmonių gaminamų gaminių ar teikiamų paslaugų pridėtinę vertę, pasiūlą ir konkurencinį pranašumą. Taip pat šiuo projektu buvo siekiama prisidėti prie aplinkos tausojančio, skaitmeninio ir tvaraus šalies ekonomikos atsigavimo.

Projekto Dizaino sparnai vadovė Gabija Vanagė

Projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė, J. Suslavičiūtės nuotrauka

„Projekto naudą pajuto ne tik pradedantieji dizaineriai, kurie turėjo unikalią progą kurti realius produktus ir taip gilinti savo profesines žinias, bet ir įmonės, kurioms buvo sukurti įvairūs dizaino sprendimai: nuo grafinio dizaino ar pakuotės iki internetinių svetainių tobulinimo. Visi projekto metu sukurti dizaino sprendimai pasiskirstė po lygiai ir trečdalį jų sudarė vizualinio identiteto kūryba, trečdalį – produkto dizainas ir likusį trečdalį – vartotojo patirties ir vartotojo sąsajos dizainas“, – rezultatus apžvelgia Gabija Vanagė, projekto „Dizaino sparnai“ vadovė. Pasak G. Vanagės, įmonės, įgyvendinusios projekto metu sukurtus dizaino sprendimus, jau pastebi išaugusį klientų susidomėjimą teikiamomis paslaugomis ir gaminiais.

Jai pritaria ir Audronė Drungilaitė, projekto „Dizaino sparnai“ konsultantė, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centro vadovė: „Verslo pasaulyje vis dar vyrauja mitas, kad dizaino paslaugos brangiai kainuoja, tačiau prasti dizaino sprendimai ar jų nebuvimas, ilgalaikėje perspektyvoje, dažnai kainuoja dar daugiau“. A. Drungilaitės teigimu, žema įmonės reputacija, prarasti esami klientai ir nepritraukti potencialūs pirkėjai, nepatogios procesų valdymo sistemos ar žemi eksporto rodikliai – geri dizaino sprendimai gali sukurti didelę pridėtinę vertę ir padėti spręsti iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusias problemas.

Projekto Dizaino sparnai konsultantė Audronė Drungilaitė

Projekto „Dizaino sparnai“ konsultantė Audronė Drungilaitė, J. Suslavičiūtės nuotrauka

„Dizaino sparnai“ ekspozicija veiks diskusijų festivalyje „Būtent!“, rugpjūčio 26 d., Birštone. Lankytojai „Dizaino sparnų“ erdvėje galės išvysti visus projekto metu pradedančiųjų dizainerių sukurtus dizaino sprendimus. Čia bus eksponuojama analogų neturinti dezinfekcinė lempa, sujungianti oro ir paviršių dezinfekcijos sprendimus į vieną gaminį, modulinė minkštų baldų ir aksesuarų sistema, transformuojama pagal kliento poreikius, siekiant priderinti dizainą prie įvairios stilistikos biurų ir viešųjų erdvių interjerų. Lankytojai taip pat galės išvysti skaitmeninį akinių lęšių parinkimo katalogą, skrydžio valdymo sistemos vartotojo patirties ir vartotojo sąsajos (angl., UX / UI) dizainą, 3D technologija sukonstruotų darbo drabužių modelius ir daug kitų, pačių įvairiausių dizaino sprendimų. Renginio metu pradedantieji dizaineriai pristatys savo kurtus dizaino sprendimus ir bendraus su lankytojais. Čia taip pat veiks interaktyvi viktorina, skirta pasitikrinti žinias apie dizainą, tvarumą ir žiedinę ekonomiką.

Festivalio metu taip pat vyks projekto „Dizaino sparnai“ inicijuota diskusija apie tvarumą mados srityje „Ananasų odos rankinė, kelnės iš kanapių pluošto. Ar verslas ir vartotojai jau pasiruošę tvariai madai?“. Diskusiją moderuos doc. Justė Tarvydienė, mados analitikė, VDA dėstytoja, žurnalo „Moteris“ mados redaktorė. Diskusijoje dalyvaus projekto mentorė, mados dizainerė Jolanta Rimkutė, projekto dalyvė pradedančioji dizainerė Indrė Makarevičė ir Justina Semčenkaitė – mados dizainerė, VDA Tvarios mados disciplinos lektorė ir mados apžvalgininkė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos