PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pristatytos 2024 m. stipendijų paraiškų naujienos ir praktiniai patarimai

2023 m. rugsėjo 21 d.
Pristatytos 2024 m. stipendijų paraiškų naujienos ir praktiniai patariAsociacija „Kūrybinės jungtys“, Atvirumo meno programa Menų spaustuvėje, Medos Baltramonaitytės nuotr.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) nuotoliniame seminare pristatė 2024 m. stipendijų pokyčius ir praktinius patarimus. Juos aptarė LKT administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė ir LKT pirmininkė Asta Pakarklytė.

Susipažinkite su dažniausiai užduodamais klausimais apie stipendijas.

Individualios stipendijos – meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti

Administracijos direktorė R. Stepanovaitė priminė, kad individualios stipendijos yra skiriamos individualiai kūrėjų raiškai skatinti, o paraiškas gali teikti pilnamečiai Lietuvos kultūros ir meno kūrėjai bei kitų valstybių piliečiai (turintys leidimą gyventi arba jų kūryba susijusi su Lietuvos kultūra, jos pristatymu ir sklaida). Ji rekomendavo prieš pildant individualios stipendijos formą, susipažinti su konkurencine aplinka ir pasitikrinti, ar esate atsiskaitę už ankstesnes veiklas, kurioms buvo skirta LKT stipendija, taip pat ar nuo atsiskaitymo laikotarpio yra praėję vieneri metai, ar prašomai veiklai nesate gavę atlyginimo, biudžetų, fondų lėšų (įskaitant Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės).

R. Stepanovaitė akcentavo, kad vienas iš LKT siekių – užtikrinti kuo ilgesnį nepertraukiamos kūrybos laikotarpį ir bazinį atlygį jo metu. Iki šiol buvo skiriama 600 eurų siekianti stipendija, o nuo 2024 m. kūrėjai gaus 800 eurų per mėnesį. Ji pristatė ir pokytį, susijusį su stipendijų gavimo sąlygomis. Nuo šiol visi kandidatai anksčiau pretendavę ar gavę LATGA ar AGATA stipendijas, galės teikti paraišką ir pretenduoti LKT stipendijai.

Mobilumo stipendijos – aktyvioms kūrėjų veikloms užsienyje

R. Stepanovaitė taip pat aptarė mobilumo stipendijas, kurios skirtos skatinti ir suteikti galimybę kūrėjams dalyvauti užsienyje vykstančiose rezidencijose, konferencijose ir kt., megzti ryšius. Šios stipendijos pareiškėjams keliami tokie patys reikalavimai kaip ir individualių stipendijų atveju.

Administracijos direktorė pabrėžė, kad mobilumo stipendijų pareiškėjai turi būti atsiskaitę LKT už anksčiau gautas stipendijas. Tačiau išimtis taikoma atsiskaitymui už individualią stipendiją, jei paraiškos teikimo metu jos veiklų vykdymo laikotarpis dar nėra pasibaigęs. Ji taip pat minėjo, kad paraiškose nurodytoms veikloms neturėtumėte gauti atlyginimo, biudžetų, fondų lėšų (įskaitant Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės).

Norėdami pretenduoti mobilumo stipendijai, turite pateikti kvietimą dalyvauti konkrečioje veikloje užsienyje (konferencijoje, rezidencijoje, stažuotėje, simpoziume, kūrybinėje stovykloje ar kt.). Jis gali būti el. laiškas ar oficialus raštas iš priimančios organizacijos. Tokiu atveju ekspertai galės įvertinti, jog pareiškėjas yra kviečiamas. Šį kvietimą turite pateikti paraiškos skiltyje „Privalomi dokumentai“.

LKT naujiena – pradedančiojo kūrėjo stipendija

Administracijos direktorė pristatė ir LKT naujovę – pradedančiojo kūrėjo stipendijas, kurios skirtos skatinti pradedančiųjų kultūros ir meno kūrėjų karjerą bei kūrybinę veiklą. Paraiškas gali teikti pilnamečiai Lietuvos kultūros ir meno kūrėjai bei kitų valstybių piliečiai (turintys leidimą gyventi arba jų kūryba susijusi su Lietuvos kultūra, jos pristatymu ir sklaida). Kita būtina sąlyga šioms stipendijoms gauti – pareiškėjai per paskutinius 5 m. turi būti gavę išsilavinimą aukštojoje universitetinėje ar neuniversitetinėje įstaigoje ar vykdę kūrybinę profesionalią veiklą (ne ilgiau kaip 5 m.). Teikiant paraišką, skiltyje „Privalomi dokumentai“ būtina pridėti dokumentą, įrodantį per pastaruosius 5 m. įgytą aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, arba motyvacinį laišką, kuris patvirtintų ne ilgiau nei pastaruosius 5 metus savarankiškai vykdytą profesionalios kūrybinės veiklos patirtį.

Ekspertai, vertindami paraišką, kreips dėmesį į kūrybinį pareiškėjo potencialą (plėtros perspektyvas, poveikį kultūrai, meno srities raidai ir visuomenei), idėjos pagrįstumą (planuojamus rezultatus, numatomą tęstinumą), taip pat veiklos sklaidos ir viešinimo būdus.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos