PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pradedami skelbti 2024 m. projektų finansavimo rezultatai

2023 m. lapkričio 23 d.
Pradedami skelbti 2024 m. projektų finansavimo rezultataiGalerija „Meno parkas“, „Artissima 2021“, Patricijos Gilytės, Agnės Jonkutės, Žilvino Landzbergo ir Eglės Ulčickaitės kūriniai. Perottino-Piva, Artissima nuotr.

Lietuvos kultūros taryba pradeda skelbti 2024 m. kultūros ir meno projektų finansavimo rezultatus. Dalinis finansavimas paskirtas 55 kultūros programų projektams. Paskirstyta daugiau kaip 935 tūkst. eurų.

Finansuoti 19 programos „Profesionaliojo scenos meno sklaida“ projektų. Jiems paskirstyta 300 tūkst. eurų. Bus finansuojami skirtingų žanrų projektai – nuo spektaklių iki instaliacijų ir eksperimentinių renginių. Jie peržengs Vilniaus ribas ir kūrybinio turinio sklaida vyks Alytuje, Druskininkuose, Jonavoje, Kaišiadoryse, Panevėžyje, Raseiniuose, Šiauliuose, Ukmergėje ir kitur. Scenos meno renginiai vyks ne tik tradicinėse teatrų ar kultūros centrų, bet ir netikėtose erdvėse – dvaruose, bažnyčiose, bendruomenių renginių vietose, autobusų stotyje, įkalinimo įstaigose. Lietuvos kultūros tarybos ekspertai teigė, kad finansuojami projektai leis praplėsti auditorijos požiūrį į scenos menus ir skatins susidomėjimą. Trijų projektų vykdytojai ketins pristatyti Lietuvos meną užsienio forumuose, kuriuose ne tik bus galima išvysti spektaklius, bet pateikti platesnį scenos menų spektrą, užmegzti dalykinius, produktyvius ryšius.  

Profesionaliojo scenos meno sklaida, finansavimo rezultatai 2024

Programos Tinklaveika“ projektams paskirstyta daugiau nei 193 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 12 iniciatyvų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertai išskyrė finansuojamus projektus į dvi grupes – tinklaveikos renginiai kultūros ir kūrybinio sektoriaus profesionalams Lietuvoje ir Lietuvos menininkų pristatymai užsienio mugėse. Bus finansuojami 7 vizualiųjų menų (6 šiuolaikinio meno / dailės ir 1 fotografijos), 2 muzikos, po 1 žaidimų, renginių industrijos ir tinklaveikos projektai, apjungiantys skirtingų sričių kūrybininkus. Pasak ekspertų, šie projektai sustiprins kultūros ir kūrybinio sektoriaus kompetencijas ir tarptautinius ryšius, paskatins naujas bendradarbiavimo iniciatyvas, turės apčiuopiamos naudos tiek atskiriems kūrėjams, tiek ir kultūros organizacijoms.

Tinklaveika, finansavimo rezultatai 2024

Programos „Atminties institucijos: Muziejų kolekcijų mobilumas“ projektams paskirstyta daugiau nei 222 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 12 iniciatyvų. Bus finansuojamos parodos, paskaitos, edukacijos, diskusijos ir mokymai, kurie vyks daugiau nei 20 įvairių Lietuvos miestų ir miestelių (Alytuje, Birštone, Biržuose, Joniškyje, Jurbarke, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Kurkliuose, Marijampolėje, Molėtuose, Nidoje, Panevėžyje, Rokiškyje, Šiauliuose, Utenoje ir kt.). Lietuvos kultūros tarybos ekspertai teigė, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusių muziejų visapusiškas bendradarbiavimas, dalinimasis patirtimis su regionuose esančiais muziejais bei kitomis kultūros įstaigomis pagerins kultūrinės veiklos kokybę Lietuvoje, skatins didesnį įstaigų įsitraukimą į tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Pasak ekspertų, muziejai savo projektais sieks tvarumo ir inovatyvias parodas pritaikys mobiliam formatui bei kuo įvairesnę auditoriją supažindins su išskirtinę kultūrinę vertę turinčiais kūriniais.

Atminties institucijos: Muziejų kolekcijų mobilumas, finansavimo rezultatai 2024

Finansuoti 12 programos Menas žmogaus gerovei“ projektų. Jiems paskirta 220 tūkst. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertai teigė, kad bus finansuojamos edukacinės-patyriminės dirbtuvės, spektakliai, koncertai, parodos, tyrimai, diskusijos. Šie projektai skatins atkreipti dėmesį į žmogaus gerovę, įtrauks įvairias tikslines grupes, patiriančias socialinę, kultūrinę atskirtį dėl sveikatos ar gyvenimiškų situacijų, kurs santykį su kultūros įstaiga ir kvies patirti muziejų, kaip erdvę būti su savimi.

Menas žmogaus gerovei

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos