PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pakviesk ekspertą: dažniausiai užduodami klausimai

2023 m. gruodžio 6 d.
Pakviesk ekspertą: dažniausiai užduodami klausimai

Šiuo metu ieškome kultūros ir meno profesionalų, kurie nuo 2024 m. vasario prisijungtų prie Lietuvos kultūros tarybos (LKT). Jei jums rūpi ekspertinio vertinimo kokybė ir pažįstate tinkamus kandidatus (-es), pasidalinkite šia žinute su savo draugais, pažįstamais ar kolegomis – PAKVIESKITE juos dalyvauti ekspertų atrankoje!

1. Ar galiu tapti LKT ekspertu (-e)?

Norint tapti LKT ekspertu (-e) būtinas aukštasis universitetinis ar jam prilygintas išsilavinimas arba meno kūrėjo statusas, taip pat ne mažesnė kaip 3 metų praktinė profesinės veiklos patirtis menų ar kitoje kultūros srityje ir, žinoma, nepriekaištinga reputacija. Daugiau informacijos apie LKT ekspertų atranką ir atrankos anketą rasite čia. Anketą galima pateikti iki 2023 m. gruodžio 18 d. 23.59 (Lietuvos laiku).

2. Kokių kompetencijų ekspertų šiuo metu ieškoma?

Šiuo metu ieškome 23 kompetencijų ekspertų: alternatyvioji muzika, architektūra ir urbanistika, atskirties mažinimas kultūros praktikoms, autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga, bendruomeninis menas, bibliotekininkystė, cirkas, dailė, dizainas, etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas, filosofija, fotografija, istorija, komunikacija, kultūros paveldas, Lietuvos diasporos kultūra, literatūra, muzeologija, muzika, organizacijų valdymas, šokis, tarpdisciplininis menas, teatras. Ketiname pakviesti tapti ekspertais apie 133 šių kompetencijų atstovus.

3. Kada baigiasi LKT eksperto (-ės) kadencija?

Eksperto (-ės) kadencija trunka dvejus metus. Aktuali ekspertų duomenų bazė skelbiama čia. Jeigu joje nerandate savo pavardės, vadinasi, Jūsų kadencija yra pasibaigusi. Norėdami sužinoti tikslias savo kadencijos datas arba kadencijų kiekį – kreipkitės į LKT vyr. patarėją Dalią Neverdauskienę, tel. +370 686 75793, dalia.neverdauskiene@ltkt.lt.

4. Noriu vėl dalyvauti LKT ekspertų atrankoje, nors mano kadencija dar nesibaigė. Ar galiu tą daryti?

Taip, galite, tačiau įsivertinkite, kad tokiu būdu trumpinate savo pirmosios kadencijos trukmę. Jeigu norite ekspertines paslaugas LKT teikti kuo ilgiau, patariame laukti pirmosios kadencijos pabaigos ir tik tada dalyvauti naujoje atrankoje.

5. Kas negali dalyvauti atrankoje?

  • Kultūros ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;
  • asmenys, su kuriais nors vienas LKT susirinkimo narių yra susijęs santuokos, partnerystės, artimos giminystės ar svainystės ryšiais;
  • dvi kadencijas iš eilės dirbę ekspertai, jei nuo paskutinės jų kadencijos pabaigos nepraėjo dveji metai, išskyrus ekspertus, kurie paskutinės kadencijos metu LKT neteikė ekspertinio vertinimo paslaugų;
  • iš LKT ekspertų duomenų bazės pašalinti ekspertai, jei nuo pašalinimo nepraėjo dveji metai;
  • asmenys, kurie dalyvavo ankstesnėje atrankoje ir nebuvo atrinkti į LKT ekspertų duomenų bazę, jei nuo šio sprendimo nepraėjo 1 metai.

6. Antrosios kadencijos metu nevertinau paraiškų, ar galiu vėl pretenduoti naujai kadencijai?

Taip, galite, tačiau siūlome papildomai pasitikslinti dėl Jūsų aktyvumo paskutinės kadencijos metu, kreipiantis į LKT vyr. patarėją Dalią Neverdauskienę,  tel. +370 686 75793, dalia.neverdauskiene@ltkt.lt.

7. Jei tapsiu LKT ekspertu (-e), ar galėsiu teikti paraiškas?

Taip, paraiškas teikti galėsite, bet įstaigų ir projektų vadovai negalės vertinti paraiškų tuose konkursuose, į kuriuos teiks paraiškas. Siūlome iš anksto įsivertinti savo galimybes vertinti ir planus teikti paraiškas. Paprastai vienuose konkursuose aktyviai teikiantys paraiškas įstaigų ar projektų vadovai turi galimybes pasireikšti vertindami stipendijų arba kitų kultūros programų paraiškas.

8. Ar įstaigų ar projektų vadovai gali tapti LKT ekspertais (-ėmis)?

Ekspertais gali tapti įstaigų ar projektų vadovai (jei jų vadovaujamos įstaigos ar projektai teiks paraiškas finansavimui, tokie ekspertai negalės vertinti konkrečių meno sričių ar kultūros programų, kurių konkursams pateiktos jų vadovaujamų įstaigų ar projektų paraiškos).

9. Kokį atlygį gauna LKT ekspertai (-ės)?

Nuo 2023 m. rugsėjo 26 d. atlygis už vienos paraiškos vertinimą – 17,67 eurų, o atlygis už vieną posėdyje dirbtą valandą – 13,02 eurai. Atlygis per metus gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo vertintų paraiškų kiekio. Atkreipiame dėmesį, kad ekspertai paslaugas teikia pagal individualios veiklos pažymą ir mokesčius moka savarankiškai.

10. Kaip vyksta ekspertinis vertinimas?

Kiekvienam finansavimo konkursui iš ekspertų duomenų bazės sudaromos darbo grupės programų, sričių ir stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškų vertinimui. Ekspertai pateiktas paraiškas vertina individualiai, o vėliau, darbo grupės posėdyje, suformuoja galutines rekomendacijas LKT narių susirinkimui – sudaro paraiškų reitingą pagal balus, aptaria siūlomas skirti sumas ir susitaria dėl konsoliduotų komentarų.

11. Kur rasti ankstesnių metų LKT ekspertų darbo grupes?

https://www.ltkt.lt/apie-ltkt/ekspertai

Daugiau apie ekspertinį vertinimą galite susipažinti čia.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos