PagrindinisNaujienos

Naujienos

Aukštą Tarybos darbuotojų įsitraukimą lemia pagarba ir sąžiningumas

2024 m. sausio 10 d.
Aukštą Tarybos darbuotojų įsitraukimą lemia pagarba ir sąžiningumasR. Dereškevičienė, V. Budrio nuotr.

Administracijos direktorės patarėja Rasa Dereškevičienė praėjusių metų pabaigoje atliko Lietuvos kultūros tarybos (LKT) darbuotojų pasitenkinimo darbu tyrimą. Juo siekė išsiaiškinti komandos požiūrį į darbą ir jo aplinką, taip pat darbo sąlygų vertinimą ir nustatyti darbuotojų įsitraukimą. 2023 m. tyrime dalyvavo 28 darbuotojai iš 34. Tyrimo rezultatai yra lyginami su 2022 m. Vidaus reikalų ministerijos atliktos tokios pačios analizės rezultatais.

Darbuotojų įsitraukimo lygis siekia 80 proc.

Lietuvos kultūros tarybos darbuotojų įsitraukimo į darbą indeksas lyginant su 2022 m. pakilo nuo 3,47 iki 3,98 (iš galimų 5 balų). Didžiausias teigiamas pokytis vertinime lyginant su 2022 m. pastebimas galimybėse tobulėti ir mokytis. Komandos nariai taip pat teigia, kad jiems aišku, ko iš jų tikimasi darbe, jie turi galimybę daryti tai, ką sugeba geriausiai, į jų nuomonę yra atsižvelgiama, o atlikti darbai – visada pastebėti ir įvertinti. R. Dereškevičienė džiaugiasi, kad Tarybos komandos įsitraukimas yra žymiai aukštesnis nei įsitraukimo lygio vidurkis šalyje. Taryboje jis siekia net 80 %, kai tuo tarpu Lietuvoje 2022 m. buvo apie 61 %.

Ji taip pat pastebi, kad per metus įvyko didelis teigiamas komandos požiūrio į darbą ir darbo aplinkos pokytis. Jis padidėjo beveik trečdaliu (26 %) lyginant su 2022 m. Darbuotojai labiausiai teigiamai vertina darbo sąlygas, santykius su tiesioginiu vadovu ir padalinio kolegomis, taip pat darbo turinį, darbo organizavimą ir einamas pareigas. Šie teigiamai vertinami aspektai puikiai rezonuoja ir su išryškėjusiais asmeniniais darbuotojų prioritetais. Asmeniškai kolegoms ypatingai svarbūs yra santykiai su vadovais, skyriaus kolegomis, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas. Prioritetais jie išskyrė motyvavimo sistemą, atliekamų užduočių įvairovę, suteiktą atsakomybę bei galimybes dirbti savarankiškai.

Lietuvos kultūros tarybos komandos susirinkimas, 2023 gruodis. M. Mikulėno nuotrauka

Daugiau nei pusė darbuotojų patenkinti tobulėjimo galimybėmis

Beveik pusė darbuotojų (43 %) teigė, kad darbe yra skatinami tobulėti, net trečdalis komandos turėjo galimybę mokytis, o daugiau nei pusė darbuotojų liko patenkinti kvalifikacijos kėlimu. R. Dereškevičienė pabrėžia, kad 2023 m. tobulėjimo skatinimo ir galimybių vertinimas lyginant su 2022 m. paaugo nuo 3,14 iki 4,26 (iš galimų 5 balų). Ji teigia, kad siekiant didinti darbuotojų pasitenkinimą šioje srityje būtina išsiaiškinti jų poreikius bei lūkesčius ir pagal juos parengti kvalifikacijos kėlimo planą. Visgi, jos nuomone, svarbiausias visame procese yra pačių darbuotojų įsitraukimas ir iniciatyva.

Tyrimas taip pat atskleidė mažiau teigiamai vertinamas darbo ir jo aplinkos sritis. Dalis komandos indikuoja apie tobulintintą motyvavimo sistemą, per didelį darbo krūvį, nedideles karjeros galimybes. Tačiau R. Dereškevičienė atkreipia dėmesį, kad nors šių sričių vertinimai yra mažiau teigiami, visgi jie yra beveik dvigubai pozityvesni nei 2022 m. rezultatai. Ji pažymi, kad ilgainiui siekiama tolygesnio darbo krūvio pasiskirstymo. Praėjusiais metais Tarybai buvo skirti papildomi 3 etatai, taigi, prie komandos prisijungė nauji žmonės, kurie pasidalina atsakomybes su kitais. Šiemet pradėjome individualias darbuotojų supervizijas su išoriniais konsultantais. Administracijos direktorės patarėja tiki, kad šios investicijos ir bendrų vertybių kūrimas prisidės prie darbuotojų motyvacijos kėlimo ir efektyvumo.

Lietuvos kultūros tarybos komandos susirinkimas, 2023 gruodis. M. Mikulėno nuotrauka

Komandai svarbu sąžiningumas ir pagarba

R. Dereškevičienė apibendrina, kad sąžiningumas ir pagarba vienas kitam yra ypatingai svarbios ir aktyviai praktikuojamos vertybės Taryboje. Net 82 % darbuotojų mano, kad su jais elgiamasi sąžiningai, tiek pat teigia, kad su jais vadovai elgiasi pagarbiai. Didelė komandos dalis pritaria, kad vadovai tiksliai formuluoja ir paskirsto užduotis, motyvuoja siekti geriausių rezultatų ir suteikia vertingą grįžtamąjį ryšį. Nors 2023 m. santykių su vadovu vertinimas yra žymiai geresnis nei 2022 m., vis dėlto daliai darbuotojų trūksta aiškios vadovo vizijos ir palaikymo diegti naujoves ir tobulinti procesus.

Tyrimas išryškino darbo užmokesčio ir teisingumo jausmo organizacijoje vertinimo kompleksiškumą. Pusė darbuotojų pritaria, kad jei gerai atliks savo darbą jiems bus padidintas darbo užmokestis. Kiek mažiau nei pusė darbuotojų mano, kad atlyginimas atitinka jų įgūdžius ir gebėjimus (40 %) ir yra teisingas lyginant su kitų, atliekančių panašų darbą, tačiau daugiau nei pusė (61 %) negalėtų išlaikyti savo namų ūkio vien tik iš savo darbo užmokesčio. R. Dereškevičienė teigia, kad tai leidžia daryti prielaidą, kad atlyginimas vis dar yra pakankamai svarbi motyvacinė priemonė.

Lietuvos kultūros tarybos komandos susirinkimas, 2023 gruodis. M. Mikulėno nuotrauka

Bendradarbiavimas – raktas į efektyvumą

Tyrimas atskleidė, kad pusė komandos darbe susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau net 72 % jų neįvardijo. Dažniausiai išskiriami trukdžiai efektyviai dirbti buvo paskutinės minutės prašymai, atliekamos kelios užduotys vienu metu, darbuotojų kaita. R. Dereškevičienė sako, kad Lietuvos kultūros tarybos darbo tempas yra intensyvus, o užduočių įvairovė – didelė. Vis dėlto, minėtus iššūkius galima išspręsti tinkamai planuojant darbus ir laiką, užtikrinant nenutrūkstamą vidinę komunikaciją ir glaudžiai bendradarbaujant tarpusavyje.

R. Dereškevičienė dalijasi, kad organizacijoje turime sėkmingai veikiančią naujų darbuotojų pirmojo mėnesio adaptacijos ir mentorystės programą, kuri padeda sklandžiai įsilieti į darbus ir komandą. Taip pat skatiname darbuotojus kelti kompetencijas ir didinti žinias tose srityse, kurios jiems svarbios ir reikalingos siekiant efektyviai ir kokybiškai atlikti užduotis. Šiemet dar daugiau dėmesio skirsime darbuotojų lūkesčių ir patirčių valdymui – įsiklausimui ir darbo aplinkos gerinimui.

„Praėjusius metus uždarėme Tarybos komandos vertybių nustatymo-kūrimo sesija. Joje apžvelgėme koleg(i)ų vertybes, atvirai kalbėjomės apie tai, kas mums svarbu asmeniniame gyvenime ir profesiniame kelyje. Tikiu, kad kitų dviejų sesijų metu bendromis pastangomis kryptingai suformuosime mūsų organizacijos kultūrą. Jos pagrindas bus mūsų aptartos ir sutartos vertybės. O kartu su vidine kultūra ir vienas kito palaikymu, tikiuosi, kad iššūkių visų mūsų darbo kasdienybėje mažės, o darbai eisis sklandžiau ir efektyviau“, – teigia Rasa. 



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos