PagrindinisNaujienos

Naujienos

Lietuvos kultūros taryba pasirašė sutartį su Inovacijų agentūra dėl dirbtinio intelekto įrankių testavimo

2024 m. birželio 17 d.
Lietuvos kultūros taryba pasirašė sutartį su Inovacijų agentūra dėl diR. Stepanovaitė ir R. Dereškevičienė „GovTech smėliadėžės“ renginyje

Lietuvos kultūros taryba laimėjo Inovacijų agentūros finansavimo „GovTech“ sprendimo testavimui konkursą ir pasirašė sutartį dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų įrankių praktiniam išbandymui. Jais siekiama inicijuoti reikalingus pokyčius organizacijoje. Paslaugoms įsigyti skirta 18 150 eurų. Iki šių metų pabaigos bus testuojami rinkoje jau egzistuojantys skaitmeniniai įrankiai, didinantys organizacijos darbuotojų įsitraukimą į efektyvesnį ir spartesnį užduočių atlikimą, taip kartu lengvinant kultūros bendruomenės aptarnavimą ir procesų valdymą.  

Inovatyvių sprendimų kūrimas ir pritaikymas taryboje 

Lietuvos kultūros taryba laimėjo finansavimą „GovTech“ jau egzistuojančių dirbtinio intelekto technologija paremtų produktų testavimo programai. Jo tikslas – didinti viešojo sektoriaus imlumą inovacijoms skatinant praktinį išbandymą. Taryba kartu su kitomis viešojo sektoriaus organizacijomis testuos DI technologija paremtus produktus, gaus ekspertų pagalbą, gilins žinias besivystančių technologijų, naudotojų įtraukimo ir kitose su inovacijų diegimu susijusiose srityse.  

Taryba netrukus pradės rengti techninę specifikaciją ir tuomet skelbs pirkimus pasirinktų inovatyvių viešojo sektoriaus technologijų – didelių kalbos modelių (LLM) ir audiovizualinių dirbtinio intelekto įrankių – išbandymui. Sprendimų paieškoje bus kviečiamos dalyvauti patirtį kuriant inovatyvius skaitmeninius sprendimus turinčios įmonės.  

Rudenį bus testuojami skaitmeniniai įrankiai tarybos veikloje, komanda dalyvaus mokymuose, konsultacijose ir renginiuose su technologijų diegimu susijusiomis temomis. Taip pat bendradarbiaus su kitomis inovacijas išbandančiomis organizacijomis viešajame sektoriuje, stiprins kompetencijas inovacijų srityje ir gebėjimus inicijuoti pokyčius ateityje. 

R. Stepanovaitė „GovTech smėliadėžės“ atidarymo renginyje Meno laboratorijoje, GovTech Lab Lithuania nuotrauka

„Įgyvendindami šį projektą spręsime Lietuvos kultūros tarybos veiklos problemą – darbuotojų laiko ir įrankių trūkumą greitam didelių duomenų srautų valdymui, apdorojimui ir analizei. Pastebėjome, kad vidinių procesų greitis ne visuomet atitinka suinteresuotų šalių lūkestį, o tai daro įtaką pasitikėjimo taryba lygiui. Tikimės, kad dirbtinio intelekto įrankių testavimas ne tik didins komandos gebėjimus inovacijų srityje, leis efektyviau atlikti užduotis, tačiau turės naudos ir ilgalaikėje perspektyvoje – didins kultūros bendruomenės pasitikėjimą organizacija. Žinoma, ne mažiau svarbu visų pirma atrasti komandos narių poreikius ir lūkesčius atitinkančius DI sprendimus, suprasti, kaip juos derinti su jau esamais įrankiais bei procesais ir tuomet apsispręsti dėl ilgalaikio tokių sprendimų naudojimo kasdienėje veikloje“, – komentavo Rūta Stepanovaitė.  

Kompetencijų inovacijų srityje stiprinimas 

Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorė ir jos patarėja Rasa Dereškevičienė dalyvavo „GovTech smėliadėžės“ atidarymo renginyje. Jame apibendrino tarybos iššūkius, kuriuos planuojama spręsti pasitelkiant dirbtinį intelektą, vykdė tinklaveiką, susipažino su „GovTech“ Iššūkių serijos dalyviais, „GovTech Lab“ komandos nariais, taip pat klausė prof. Tomo Krilavičiaus įžvalgų apie dirbtinį intelektą viešajame sektoriuje. 

„Ypatingai svarbu atpažinti ir laiku diagnozuoti pokyčių signalus. Pokyčių signalai yra ženklai, rodantys, kad organizacijoje ar jos aplinkoje vyksta ar netrukus įvyks pokyčiai. Kartais šie signalai būna akivaizdūs, kartais labai subtilūs ir sunkiai apčiuopiami. Gebėjimas laiku atpažinti ir teisingai interpretuoti šiuos signalus yra esminis veiksnys, leidžiantis organizacijai prisitaikyti prie pokyčių ir išlaikyti konkurencingumą. Dirbtuvių metu įsitikinome, koks svarbus nuolatinis aplinkos stebėjimas, informacijos analizavimas ir prognozavimas. Labai pasiteisina efektyvi vidinė komunikacija, kuri leidžia greitai reaguoti į pokyčius“, – renginio įspūdžiais dalinosi Rasa Dereškevičienė. 

Administracijos direktorės patarėja Rasa Dereškevičienė „GovTech smėliadėžės“ atidarymo renginyje Meno laboratorijoje. GovTech Lab Lithuania nuotrauka

Projektas „Didelių kalbos modelių (LLM) ir audiovizualinių dirbtinio intelekto (DI) įrankių diegimo testavimas Lietuvos kultūros taryboje“ yra iš dalies finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. 

#govtech #smėliadėžė #sandbox #DI #AI  



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos