Ekspertų darbo grupes paskelbsime ne vėliau kaip 2025-02-28.

Tarybos sprendimas
Programa

Mėgėjų meno renginiai

  • 2025
  • finansavimo konkurso etapas

Apie

Programa skirta sudaryti sąlygas gyventojų meninei raiškai ir kūrybingumui skatinti, įgyvendinti mėgėjų meno renginius, užtikrinančius dainų ir šokių švenčių tradicijos tęstinumą, stiprinančius etnografinių regionų ir kitų savitų Lietuvos vietovių kultūrinį tapatumą, didinančius kultūros pasiekiamumą ir (ar prieinamumą) ir tradicijų puoselėjimą, skatinančius gyventojų dalyvavimą įvairių sričių mėgėjų meno veikloje, gerinančius sociokultūrinę aplinką Lietuvos regionuose.

Paskirstyta

210 000 €

Paskirstyta

Finansuoti projektai

12

FINANSUOTI PROJEKTAI

Organizacijos pavadinimasJuridinis statusasProjekto pavadinimasProjekto
aprašymas
Finansavimo suma, eur
Kauno kultūros centrasBiudžetinė įstaigaKauno dainų ir šokių šventė„Kauno dainų ir šokių šventė“ išskirtinis, kultūros paveldą puoselėjantis renginys, kurį aplanko per 13 000 žiūrovų, dalyvauja per 90 meno kolektyvų iš Lietuvos ir užsienio. Sukuriama nemažiau 32 partitūros ir nemažiau 5 choreografijos. Žiūrovų tarpe galime išvysti senjorus, šeimas, paauglių grupeles: tai parodo, kad renginys išlieka aktualus ir geba auginti naują auditoriją, ugdyti tautinį indentitetą. 2003 m. renginys įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, iki šių dienų siekia puoselėti tradiciją.„Kauno dainų ir šokių šventė“ – išskirtinis, kultūros paveldą puoselėjantis renginys, kurį aplanko per 13 000 žiūrovų, dalyvauja per 90 meno kolektyvų iš Lietuvos ir užsienio. Sukuriama ne mažiau kaip 32 partitūros ir ne mažiau kaip 5 choreografijos. Žiūrovų tarpe galime išvysti senjorus, šeimas, paauglių grupeles – tai parodo, kad renginys išlieka aktualus ir geba auginti naują auditoriją, ugdyti tautinį identitetą. 2003 m. renginys įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą ir iki šių dienų siekia puoselėti tradiciją.
Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijaAsociacijaLietuvos (atvirasis) pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatasEsminiai Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato tikslai: Sudaryti sąlygas gyventojų meninei raiškai ir kūrybingumui skatinti, puoselėti Dainų šventės muzikavimo tradicijas, gerinti kultūros produktų ir paslaugų sklaidą Lietuvos regionuose bei užtikrinti lygiavertį jų prieinamumą, skatinti suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo kūrybingumą. Čempionato metu geriausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai varžosi 5 kategorijose, vyksta meistriškumo pamokos, parodos, konferencijos, koncertai.Esminiai Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato tikslai: sudaryti sąlygas gyventojų meninei raiškai ir kūlybingumui skatinti, puoselėti Dainų šventės muzikavimo tradicijas, gerinti kultūros produktų ir paslaugų sklaidą Lietuvos regionuose bei užtikrinti lygiavertį jų prieinamumą, skatinti suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo kūlybingumą. Čempionato metu geriausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai varžosi 5 kategorijose, vyksta meistriškumo pamokos, parodos, konferencijos, koncertai.
Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“AsociacijaXXIV Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas (2026)Tarptautinis St. Šimkaus chorų konkursas konkursas gyvuoja jau daugiau nei 49 metus. Konkursas vyks 2026 metais gegužės 14-17 dienomis, vyks konkursas, koncertai, seminarai kiti renginiai Klaipįdoje ir regione. Savo aktualumu, originalumu, renginių gausumu ir jų kokybe patraukia į save didelį dėmesį, ne tik Lietuvoj, o ir užsienyje. Konkursas yra prestižinis, labai prasmingas ir reikšmingas bei tęstinis įvykis garsinantis Klaipėdą, Lietuvą, prasmingai puoselėja kultūrinį paveldą, daro nenuginčijamą įtaką regiono ir Lietuvos chorinei kultūrai,Tarptautinis St. Šimkaus chorų konkursas gyvuoja jau daugiau nei 49 metus. Konkursas vyks 2026 m. gegužės 14–17 d., vyks konkursas, koncertai, seminarai ir kiti renginiai Klaipėdoje bei regione. Savo aktualumu, originalumu, renginių gausumu ir jų kokybe konkursas patraukia didelį dėmesį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tai prestižinis, prasmingas ir reikšmingas, tęstinis renginys, garsinantis Klaipėdą bei Lietuvą, prasmingai puoselėjantis kultūrinį paveldą ir darantis nenuginčijamą įtaką regiono bei Lietuvos chorinei kultūrai.
Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centrasViešoji įstaigaXXV vaikų ir jaunimo etninės kultūros vasaros mokykla „Tradicija“2025 m. rugpjūčio 16-24 d. Palangoje vyks XXV tarptautinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros vasaros mokykla "Tradicija" ir meistriškumo kursai pedagogams. Kviečiame dalyvauti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvus, solistus, vadovus, muzikos, liaudies choreografijos, dailės mokytojus, ikimokyklinio ugdymo specialistus, pedagogus ir visus besidominčius tradicine liaudies kultūra. Daugiau informacijos: www.ltmfc.lt2025 m. rugpjūčio 16–24 d. Palangoje vyks XXV tarptautinė vaikų ir jaunimo etninės kultūros vasaros mokykla „Tradicija“ ir meistriškumo kursai pedagogams. Kviečiame dalyvauti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvus, solistus, vadovus, muzikos, liaudies choreografijos, dailės mokytojus, ikimokyklinio ugdymo specialistus, pedagogus ir visus, besidominčius tradicine liaudies kultūra.
Lietuvos nacionalinis kultūros centrasBiudžetinė įstaigaLietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai"Apžiūros šventės „Atspindžiai“ yra suaugusiųjų mėgėjų teatrų plėtrą, meninio lygio augimą, regionų teatrinių tradicijų bei nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą skatinantis renginys. Tai skaitlingiausia ir didžiausia Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra-šventė, kurioje dalyvauja visų šalies regionų miestų ir rajonų centrų, kaimų ir miestelių mėgėjų teatrai. Projektas vykdomas 3 etapais; 1. Vietos (miestų, rajonų) teatrų apžiūros-šventės. 2. Penkios-šešios regioninės apžiūros-šventės. 3. Viena arba dvi baigiamosios"Atspindžių" šventės.Apžiūros-šventės „Atspindžiai“ yra suaugusiųjų mėgėjų teatrų plėtrą, meninio lygio augimą, regionų teatrinių tradicijų bei nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą skatinantis renginys. Tai skaitlingiausia ir didžiausia Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra-šventė, kurioje dalyvauja visų šalies regionų miestų ir rajonų centrų, kaimų ir miestelių mėgėjų teatrai. Projektas vykdomas trimis etapais: 1) Vietos (miestų, rajonų) teatrų apžiūros-šventės; 2) Penkios–šešios regioninės apžiūros-šventės; 3) Viena arba dvi baigiamosios „Atspindžių“ šventės.
Šiaulių kultūros centrasBiudžetinė įstaigaLietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“2025 metais Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ vyks 17-tąjį kartą. Jomis siekiama mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui aktualizuoti etninę kultūrą. Pasirinktas lietuvių folklorinis šokis, kaip pagrindas tapatybės pažinimui, raiškos ir saviraiškos aktualizavimui, bendravimui ir bendrumo ugdymui, laisvalaikio formos praleidimui. Projektas jungia Lietuvos mokyklas ir kultūros įstaigas. Jose vyks varžytuvių atrankiniai turai, folklorinio šokio vakaronės.2025 m. Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ vyks 17-ąjį kartą. Jomis siekiama mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui aktualizuoti etninę kultūrą. Pasirinktas lietuvių folklorinis šokis kaip pagrindas tapatybės pažinimui, raiškos ir saviraiškos aktualizavimui, bendravimui ir bendrumo ugdymui, laisvalaikio praleidimo formai. Projektas jungia Lietuvos mokyklas ir kultūros įstaigas, kuriose vyks varžytuvės, atrankiniai turai ir folklorinio šokio vakaronės.
Kauno įvairių tautų kultūrų centrasViešoji įstaigaLietuvos tautinių bendruomenių festivalis „Kultūrų sodas“„Kultūrų sodas 2025“ kviečia į savaitės trukmės kultūrinę šventę Kaune! Atraskite Lietuvoje gyvenančių tautų kultūra, kalbą, istoriją ir kulinarinį paveldą. Festivalio kulminacija – šventė Istorinės LR Prezidentūros sodelyje, kur skambės įvairių Lietuvoje gyvenančių tautų muzika, vyks edukacijos ir žaidimai.
Tikslas: Skatinti Lietuvos tautinių bendruomenių kultūrinę ir meninę raišką Lietuvoje bei kuriant kultūrinį dialogą ir supratimą, puoselėti visų Lietuvoje gyvenančių tautų tradicijas.
Organizatorius: KĮTKC.
„Kultūrų sodas 2025“ kviečia į savaitės trukmės kultūrinę šventę Kaune! Atraskite Lietuvoje gyvenančių tautų kultūrą, kalbą, istoriją ir kulinarinį paveldą. Festivalio kulminacija – šventė Istorinės LR Prezidentūros sodelyje, kur skambės įvairių Lietuvoje gyvenančių tautų muzika, vyks edukacijos ir židimai. Tikslas: skatinti Lietuvos tautinių bendruomenių kultūrinę ir meninę raišką, kuriant kultūrinį dialogą ir supratimą, puoselėti visų Lietuvoje gyvenančių tautų tradicijas.
Lietuvos nacionalinis kultūros centrasBiudžetinė įstaigaLietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių ir šokių studijų konkursinis festivalis „Aguonėlė“Jau 49 metai vyksta Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių ir šokių studijų konkursinis festivalis „Aguonėlė“. Su jaunatviška energija jis vėl sugrįžta į rajonų ir miestų scenas. Iš trapaus ratelio „Aguonėlė“ išaugęs margaraštis lietuvių liaudies sceninis šokis pražys pačiomis įvairiausiomis formomis dalyvių programose, šoksenos manieroje, technikoje bei varžytuvių nuotaikoje. Kilnūs konkurso tikslai: liaudiško sceninio šokio puoselėjimas, šokėjų sceninės kultūros ugdymas, naujų kūrybinių idėjų ieškojimas ir pristatymas.Jau 49 metai vyksta Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių ir šokių studijų konkursinis festivalis „Aguonėlė“. Su jaunatviška energija jis vėl sugrįžta į rajonų ir miestų scenas. Iš trapaus ratelio „Aguonėlė“ išaugęs margaraštis lietuvių liaudies sceninis šokis pražys pačiomis įvairiausiomis formomis dalyvių programose, šoksenos manieroje, technikoje bei varžytuvių nuotaikoje. Kilnūs konkurso tikslai: liaudiško sceninio šokio puoselėjimas, šokėjų sceninės kultūros ugdymas, naujų kūrybinių idėjų ieškojimas ir pristatymas.
Lituania CantatViešoji įstaigaTarptautiniai chorų festivaliai ir konkursai „Lituania Cantat“Tarptautiniai chorinės muzikos festivaliai „Lituania Cantat“ skirti skatinti chorinės muzikos vystymąsi Lietuvoje ir pristatyti lietuvišką chorinę kultūrą pasauliui. Renginiai vyksta Kaune ir Kauno raj. įtraukiant koncertus, konkursus, meistriškumo pamokas bei jaunųjų dirigentų konkursą. Dalyvauja mėgėjų ir profesionalūs chorai iš Lietuvos ir užsienio. Projektas stiprina dainų švenčių tradicijas, ugdo jaunus talentus ir praturtina kultūrinį gyvenimą, suteikdamas plačiajai visuomenei galimybę nemokamai mėgautis chorine muzika.Tarptautiniai chorinės muzikos festivaliai „Lituania Cantat“ skirti skatinti chorinės muzikos vystymąsi Lietuvoje ir pristatyti lietuvišką chorinę kultūrą pasauliui. Renginiai vyksta Kaune ir Kauno rajone, įtraukiant koncertus, konkursus, meistriškumo pamokas bei jaunųjų dirigentų konkursą. Dalyvauja mėgėjų ir profesionalūs chorai iš Lietuvos ir užsienio. Projektas stiprina dainų švenčių tradicijas, ugdo jaunus talentus ir praturtina kultūrinį gyvenimą, suteikdamas plačiajai visuomenei galimybę nemokamai mėgautis chorine muzika.
Plungės rajono savivaldybės kultūros centrasBiudžetinė įstaigaXIX Plungės pučiamųjų orkestrų festivalisPučiamųjų orkestrų festivalis Plungėje yra tęstinis projektas rengiamas kas antri metai. 2025 m. birželio mėnesį vyks 19-tą kartą.
Projekto dėka kuriamas ir užtikrinamas Plungės kultūrinis unikalumas, puoselėjamos Lietuvos šviesuolių, Plungės žemių valdytojų kunigaikščių Oginskių prasmingos kultūrinės tradicijos. Plungėje vykstantis festivalis į bendrą muzikavimo šventę sukviečia šalies jaunimo, mėgėjų ir profesionalius pučiamųjų orkestrus, choreografinius kolektyvus, kurių jungtiniai koncertai skamba miesto viešosiose erdvėse.
„Pučiamųjų orkestrų festivalis Plungėje“ yra tęstinis projektas, rengiamas kas antri metai. 2025 m. birželio mėnesį vyks 19-ąjį kartą. Projekto dėka kuriamas ir užtikrinamas Plungės kultūrinis unikalumas, puoselėjamos Lietuvos šviesuolių, Plungės žemių valdytojų kunigaikščių Oginskių prasmingos kultūrinės tradicijos. Plungėje vykstantis festivalis į bendrą muzikavimo šventę sukviečia šalies jaunimo, mėgėjų ir profesionalius pučiamųjų orkestrus, choreografinius kolektyvus, kurių jungtiniai koncertai skamba miesto viešosiose erdvėse.
Lietuvos kurčiųjų draugijaAsociacijaKurčiųjų meno festivalisProjekto "KURČIŲJŲ MENO FESTIVALIS" tikslas - puoselėti kurčiųjų bendruomenės tradicijas, rengiant atsinaujinusį kasmetinį meno festivalį. Sieksime kelti kurčiųjų menininkų pasirodymų kokybę, organizuojant meno mėgėjų stovyklą, kur dirbsime su užsienio ir Lietuvos profesionaliais lektoriais, bus paruošti 25 imituojamosios dainos, poezijos gestų kalba, teatro ir šokio numeriai. Atviras renginys vyks Raudondvario dvare, kur atvyks 5 kolektyvai ir žiūrovai iš visos Lietuvos. Tai sudomins ir pritrauks dalyvauti dar didesnę bendruomenės dalį.Projekto tikslas – puoselėti kurčiųjų bendruomenės tradicijas, rengiant atsinaujinusį kasmetinį meno festivalį. Sieksime kelti kurčiųjų menininkų pasirodymų kokybę, organizuojant meno mėgėjų stovyklą, kur dirbsime su užsienio ir Lietuvos profesionaliais lektoriais, bus paruošti 25 imituojamosios dainos, poezijos gestų kalba, teatro ir šokio numeriai. Atviras renginys vyks Raudondvario dvare, kur atvyks 5 kolektyvai ir žiūrovai iš visos Lietuvos. Tai sudomins ir pritrauks dalyvauti dar didesnę bendruomenės dalį.
Lietuvos chorų sąjungaAsociacijaFestivalis-akcija „Berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“"Lietuvos berniukai prieš narkomaniją" tikslas - didinti berniukų užimtumą siekiant smurto ir narkomanijos prevencijos.
Festivalio-akcijos dalyviai: berniukų chorai "Ąžuoliukas", "Gintarėlis" ir "Varpelis", solistai, Lietuvos nac. filharm. kamerinis ansamblis "Musica humana" (vad. R. Beinaris) ir Klaipėdos kam.orkestras (vad. M. Bačkus)
Diriguos -T. Ambrozaitis ir V.Miškinis.
2025 m.gruodžio 13 d.-Klaipėdos koncertų salė;
2025 m.gruodžio 14d.-Kauno valstybinė filharmonijoje;
2025 m.gruodžio 22d.-koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
Projekto tikslas – didinti berniukų užimtumą, siekiant smurto ir narkomanijos prevencijos.Festivalio-akcijos dalyviai: berniukų chorai „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“ ir „Varpelis“, solistai, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica humana“ (vad. R. Beinaris) ir Klaipėdos kamerinis orkestras (vad. M. Bačkus). Diriguos: T. Ambrozaitis ir V. Miškinis. Koncertų datos ir vietos: 2025 m. gruodžio 13 d. – Klaipėdos koncertų salė; 2025 m. gruodžio 14 d. – Kauno valstybinė filharmonija; 2025 m. gruodžio 22 d. – koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Sužinokite pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite svarbiausią informaciją apie Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, renginius ir kultūros situaciją Lietuvoje!