Kviečiame atstovauti Lietuvai 2026 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje

Lietuvos kultūros taryba2024 m. liepos 15 d.
Kviečiame atstovauti Lietuvai 2026 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje
„Pakui Hardware“, „Uždegimas“, 2023. Menininkų nuosavybė. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir carlier | gebauer (Berlin / Madrid).
Ugniaus Gelgudos nuotr.

Lietuvos kultūros taryba kviečia kultūros ir meno organizacijas teikti paraiškas ir atstovauti Lietuvai 61-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje. Paraiškos priimamos iki 2024 m. spalio 7 d. (imtinai).

Finansuojamos veiklos apima pasirengimą įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono 61-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje projektą 2025 m. ir jo įgyvendinimą 2026 m. Organizacijos gali teikti tik vieną projektą, kuris neribojamas temos ar išraiškos priemonių atžvilgiu.

Galimi pareiškėjai

Organizacijos, turinčios ne mažesnę nei 3 metų šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir (ar) užsienio valstybėse.

Konkurso rezultatai ir finansavimas

Parengti projektą 2025 m. (iki 50 tūkst. eurų) ir jį įgyvendinti 2026 m. (iki 250 tūkst. eurų) iš viso gali būti skirta ne daugiau kaip 300 tūkst. eurų.

Rezultatus planuojame paskelbti ne vėliau kaip 2024 m. gruodžio pabaigoje.

Apie Venecijos šiuolaikinio meno bienalę

Šiemet balandžio mėnesį duris atvėrusioje 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai atstovauja Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės“ projektas. Pasak Ugniaus Gelgudos ir Neringos Černiauskaitės – „Pakui Hardware“ – dueto, „šiais metais Lietuvos paviljonas įsikurs įspūdingoje barokinėje Sant’Antonin bažnyčioje, tad istorinis ir kultūrinis paveldas sąlygoja ir didžiulius pakeitimus pačioje instaliacijoje. Čia laukia ne tik specialiai šiai erdvei sukurta architektūra bei aplinka, kurią formuoja Onos Lozuraitytės-Išorės ir Petro Išoros-Lozuraičio duetas, bet ir speciali šviesos choreografija bei naujas elementas – garso takelis, lyg dar viena skulptūra, žiūrovų ir pačios bažnyčios kūnus skenuojanti savo pulsuojančio garso banga. Svarbus naujas dėmuo – Marijos Teresės Rožanskaitės tapybos darbai, tapsiantys integralia instaliacijos dalimi“

Turite klausimų? Kreipkitės!

Lina Rakštikienė

Vyriausioji specialistė
+ 370 687 62 819
lina.rakstikiene@ltkt.lt

 

Grįžti

Sužinokite pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite svarbiausią informaciją apie Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, renginius ir kultūros situaciją Lietuvoje!