Konkursai

Kūrybinė veikla ir autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga: autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga

Paraiškos priimamos nuo2018 m. rugpjūčio 22 d.
Paraiškos priimamos iki2018 m. rugsėjo 4 d.
Kontaktinė informacijaLina Lagunavičienė
Tel. + 370 698 26 657
El. paštas: lina.lagunaviciene@ltkt.lt

Programos tikslas

Skatinti kūrybinę veiklą finansuojant projektus, kurie sudarytų tinkamas sąlygas profesionalių menininkų kūrybai ir jos rezultatų sklaidai regionuose, užtikrintų deramą atlygį autoriams ir atlikėjams, ugdytų jaunųjų meno kūrėjų kartą, sudarytų sąlygas plėtoti vaikų ir jaunimo saviraišką kultūrinėje ir meninėje veikloje. Skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos modernizavimą, sudarant  palankesnes sąlygas teisėtomis priemonėmis ir būdais internetu pasiekti literatūros, mokslo ir meno kūrinius bei plėtojant teisėtą intelektinės nuosavybės rinką ir taikant naujus teisių licencijavimo modelius, ugdyti visuomenės pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui.

Finansuojama veikla

Autorių teisių ir gretutinių teisių apsauga:
1. Interneto platformų, svetainių ir kitų internetinės prieigos priemonių, suteikiančių visuomenei teisėtą literatūros, mokslo ir meno kūrinių prieigą, kūrimas, įdiegimas ir palaikymas. Taip pat veiklos, kuriomis prisidedama prie vartotojams patogios, skirtingų kūrybinių sričių turinį apimančios platformos sukūrimo.
2. Visuomenei viešai prieinamų duomenų bazių, kuriose surinkta ir susisteminta informacija apie literatūros, mokslo ir meno kūrinius ar gretutinių teisių objektus, teisių turėtojus ir teisių valdymą bei teisėtą kūrinių naudojimą, kūrimas ir plėtojimas. 
3. Naujų, modernių autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo sprendimų ir licencijavimo modelių kūrimas ir įgyvendinimas, taip pat kūrinių ir gretutinių teisių objektų panaudojimo identifikavimo ir monitoringo sistemų kūrimas ir palaikymas.
4. Informacinės visuomenės paslaugų teikėjų ir kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijų bendradarbiavimas, užtikrinant internete naudojamų kūrinių ir gretutinių teisių objektų apsaugą, taikant internetinio turinio atpažinimo technologijas ir gaunant informaciją apie internete naudojamą turinį, siekiant efektyvesnės kolektyvinio administravimo organizacijų valdomų duomenų bazių ir kitų duomenų bazių sąveikos tarpusavyje. 
5. Aukštųjų mokyklų (universitetų ir kolegijų) tarptautinių ir nacionalinių mokslinių konferencijų bei seminarų intelektinės nuosavybės klausimais organizavimas, mokslinių tyrimų ar studijų, skirtų aktualiems autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo ir gynimo klausimams spręsti, atlikimas. 
6. Edukacinių veiklų autorių teisių ir gretutinių teisių temomis švietimo įstaigose ir masiniuose renginiuose parengimas ir įgyvendinimas. 
7. Analitinių ir šviečiamojo pobūdžio straipsnių, radijo ir televizijos laidų, vaizdo klipų ir kitų visuomenės informavimo priemonių, kuriomis skatinamas teisėtas kūrinių naudojimas, ugdoma pagarba intelektinei nuosavybei, ir smerkiamas neteisėtas kūrinių naudojimas, sukūrimas ir viešas paskelbimas žiniasklaidos priemonėse.
8. Įvairūs kiti inovatyvūs autorių teisių gynimo tematikos projektai.

Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai

1. Projekte numatyti nauji autorių teisių ir gretutinių teisių licencijavimo modeliai, reikšmingi literatūros, mokslo ir meno kūrinių teisėtos prieigos plėtrai ir skaitmeninės rinkos kūrimui (0–5).
2. Projekte numatyti moksliniai tyrimai ir studijos, kurių išvados ir pasiūlymai sudarytų sąlygas tobulinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos teisinio reguliavimo ir praktinio įgyvendinimo priemones (0–5).
3. Projektu užtikrinama didelė (masinė) projekto dalyvių/ visuomenės aprėptis ir įtrauktis, kurią garantuoja didelis projekto dalyvių skaičius (0-5). 
4. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis,  skirtas vaikų ir jaunimo ugdymui ir/ar meno programose studijuojantiems jauniesiems menininkams, siekiant stiprinti jų sąmoningumą autorinių ir gretutinių teisių atžvilgiu, ugdyti praktinius gebėjimus disponuoti savo kūrybinės veiklos rezultatais (0–5).

Vertinimo kriterijai ir jų balai

1. Projektas skatina autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos modernizavimą, sudarant  palankesnes sąlygas teisėtomis priemonėmis ir būdais internetu pasiekti literatūros, mokslo ir meno kūrinius bei plėtojant teisėtą intelektinės nuosavybės rinką ir taikant naujus teisių licencijavimo modelius, ugdo visuomenės pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui (0–30).
2. Projekto originalumas, numatomi rezultatai, projekto veiklos rezultatų tvarumas ir tęstinumas (0–20)
3. Projekto išliekamoji vertė autorių teisių ir gretutinių teisių sistemos tobulinimui (0–10).
4. Projekto tikslinių grupių ir projekto veiklų geografinė aprėptis (0–10).
5. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas  (0–5).
6. Projekto vykdytojų patirtis vykdant panašaus pobūdžio projektus ir reputacija saugant intelektinę nuosavybę (0–5).

Veiklai įgyvendinti numatoma suma 2018 m.

477 899 EUR

Svarbiausi dokumentai parsisiuntimui:

Programos projekto paraiškos forma (formą pildykite tik parsisiuntę į savo kompiuterį)

Programos projekto sąmatos forma (formą pildykite tik parsisiuntę į savo kompiuterį)

Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairės

Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų programų projektų vertinimo kriterijų balų aprašas

Grįžti

Sužinokite pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite svarbiausią informaciją apie Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, renginius ir kultūros situaciją Lietuvoje!