- Pagrindinis
- Organizacijoms
- Konkursai
- Apsaugos techninių priemonių įrengimo sakraliniuose objektuose projektai, siekiant išsaugoti juos ir juose esančias kultūros vertybes
Apsaugos techninių priemonių įrengimo sakraliniuose objektuose projektai, siekiant išsaugoti juos ir juose esančias kultūros vertybes
Paraiškos priimamos nuo | 2015 m. vasario 9 d. |
Paraiškos priimamos iki | 2015 m. vasario 23 d. |
Programos tikslas
Įgyvendinti pilietinio, tautinio, lituanistinio ugdymo ir atminties įprasminimo projektus, valstybinės reikšmės renginius.
Veiklos vertinimo prioritetai ir jų balai
1. Projektams, kurie numato medinių sakralinių kultūros paveldo objektų apsaugos techninių priemonių įrengimo (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) projektams parengti (0-20).
2. Projektams, kurie numato medinių sakralinių objektų apsaugos techninių priemonių įrengimo (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) projektams parengti (0-10).
3. Projektams, kurie numato nemedinių sakralinių kultūros paveldo objektų apsaugos techninių priemonių projektai (elektros sistemos sutvarkymas, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, žaibosauga ir kitos apsaugos priemonės) įrengimo projektams parengti (0-10).
Veiklos vertinimo kriterijai ir jų balai
1. Projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas (0-30).
2. Projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai (kiti projekto įgyvendintojai, bendraorganizatoriai) (0-20).
3. Naujų/šiuolaikiškų apsaugos techninių priemonių parinkimas (0-10).
Specialieji reikalavimai
1. Pareiškėjas pirmiausia turi įvertinti esamų elektros tinklų ir įrenginių būklę, jų atitikimą galiojančioms projektavimo ir saugaus eksploatavimo normoms ir pateikti atitinkamos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos raštą apie sakralinio objekto būklės atitiktį gaisrinės saugos reikalavimams bei rekomendacijas. Jeigu esami elektros tinklai ir įrenginiai šių normų neatitinka – juos reikia keisti, parengiant elektrotechninės dalies remonto projektą:
1.1. Sakralinių objektų elektrotechninės dalies remonto projektavimo darbai turi būti atliekami atestuotų elektrotechninės ir architektūrinės dalies specialistų. Projekte privalo būti numatytas sakralinio objekto kilnojamųjų kultūros vertybių ir vertybių, kurios yra viena iš nekilnojamojo kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių, išsaugojimas, todėl architektui privalomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – KPD) atestatas.
1.2. Elektrotechninė projekto dalis turi būti parengta pagal galiojančius projektavimo normatyvus, dalies sudėtis ir apimtis turi atitikti STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas“ reikalavimus.
2. Jei sakraliniame objekte nėra įrengtų apsaugos, priešgaisrinių ir žaibosaugos priemonių, jas reikia suprojektuoti.
3. Apsauginės ir gaisrinės signalizacijos projektas turi apimti visas sakralinio objekto patalpas. Projektuojant priešgaisrinę apsaugą būtina turėti omenyje, kad sakraliniuose objektuose apeigų metu naudojamos žvakės ir smilkalai. Apsauginė ir gaisrinė signalizacija turi būti suprojektuota taip, kad, jai suveikus, signalas būtų perduodamas sakralinio objekto valdytojui ir į objektą saugančios bendrovės centralizuotą pultą distanciniu būdu. Projektavimo darbus gali atlikti atitinkamus kvalifikacinius atestatus turintys atitinkamos srities specialistai, o architektui privalomas KPD atestatas.
4. Parengto kompleksinio projekto (elektrotechninės ir apsaugos bei priešgaisrinių priemonių įrengimo) sprendiniai turi būti suderinti su KPD teritoriniu padaliniu ir savivaldybe, „LESTO“ ir kitomis reikalingomis žinybomis (jei jų derinimas būtinas).
Prie paraiškos turi būti pridėtas sakralinio objekto apžiūros aktas, parengtas pagal statybos techninio reglamento STR 01.12.07:2004 „Statinių techninės priežiūros taisyklės, kvalifikaciniai reikalavimai statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių techninės priežiūros dokumentų formos bei jų pildymo ir saugojimo tvarkos aprašas“, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. birželio 21 d. įsakymu D1-347 ,,Dėl statybos techninio reglamento STR 01.12.07:2004 „Statinių techninės priežiūros taisyklės, kvalifikaciniai reikalavimai statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių techninės priežiūros dokumentų formos bei jų pildymo ir saugojimo tvarkos aprašas“ patvirtinimo.
5. Prie paraiškos turi būti pridėtas išrašas iš Kultūros vertybių registro (jei tai yra kultūros paveldo objektas), taip pat kilnojamųjų kultūros vertybių ir vertybių, kurios yra viena iš nekilnojamojo kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių, sąrašas.
Veiklai įgyvendinti numatoma bendra suma 2015 m.
300 000 Lt (86 886 EUR).
Svarbiausi dokumentai parsisiuntimui:
Paraiškos forma (formą pildykite tik parsisiuntę į savo kompiuterį)
Sąmatos prie paraiškos forma (formą pildykite tik parsisiuntę į savo kompiuterį)
Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairės